Новини 2012-01-11 12:32

2012-ий рік полегшить життя тваринам і збільшить обмеження для людей, які палять

Чесним громадянам реального світу теж варто остерігатися. Коли 2012-го в країнах у всьому світі набере чинності нове законодавство, незнання закону більше не звільнятиме від відповідальності. Про це пише у статті «Наступний рік: може не варто?», заступник редактора спецпроекту «Світ у 2012» Лео Мірані.

Захисникам тварин буде чого радіти. Каліфорнійські гуси (а відтак і люди) вестимуть здоровіший спосіб життя, адже в липні вступає в силу закон, що забороняє виробництво і продаж фуа-гра. Каталонські бики спокійно вийдуть на пенсію на пасовища в січні, коли протизаконною стане корида. А курям усієї Європи дихатиметься вільніше після запровадження директиви ЄС, яка забороняє традиційне утримання птахів, що несуть яйця, у кліткових батареях.

Курців ізолюватимуть ще активніше, ніж тепер. 1 січня заборона курити в громадських місцях набере чинності в Угорщині. У Люксембурзі на той момент не можна брати до рук сигарети в барах і клубах. Болгарія, в якої виникали проблеми із забезпеченням дотримання навіть часткового табу на куріння, планує до середини 2012-го цілковито заборонити робити це в приміщеннях. Країни, де такі заборони вже діють, посилять їх. Великі роздрібні магазини в Англії будуть змушені тримати тютюнову продукцію у візуально недоступних місцях (у 2015-му ця вимога пошириться і на маленькі крамнички). В Австралії всі цигарки продаватимуть у брудно-коричневих упаковках, а в Росії планується заборонити рекламу тютюнових виробів. Нідерланди тим часом накладуть табу на купівлю туристами марихуани у своїх славнозвісних кав’ярнях.

схожі новини