Новини 2012-01-12 20:17

Майже 31% молодих українських сімей не мають власного житла

Один з основних ризиків для демографічних перспектив формує погіршення очікувань населення й особливо молоді через відсутність перспектив гідного працевлаштування та придбання власного житла. Про це пише Олександр Крамар у черговому номері «Українського тижня».

У кожної сьомої української сім’ї на одну особу припадає менш ніж 7,5 м кв житлової площі, а понад «санітарну норму» - 13,65 м кв - є лише у половини сімей. Близько 31% молодих родин узагалі не забезпечені житлом. 14% винаймають квартири, 11% туляться в комуналках, а ще 10% - у гуртожитках. 33% молодих сімей мешкають в окремих власних квартирах (для всіх родин цей показник становить 56,3%).

За даними соціологічних досліджень, житлова проблема є основною причиною, що стримує укладення шлюбів та спричиняє розлучення серед молоді.

Ефективність державних програм залишається вкрай низькою. За результатами аудиту діяльності Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, проведеного Рахунковою палатою впродовж 2002-2010 років, обсяги введеного в експлуатацію житла становили тільки 12% від запланованих.

Пільговими кредитами щороку забезпечували менш ніж 3% молодих сімей, які відповідного часу претендували на житло за державною програмою. Від 2009 року припинено укладення договорів на часткову компенсацію відсотків за кредитами комерційних банків для придбання молодими сім’ями житла в кредит, здійснюється лише погашення зобов’язань за раніше укладеними договорами.

Більше про це читайте у статті «Нас було 52 млн» у № 2 Тижня.

схожі новини