Новини 10:01

Опозиціонерів не пускали на ток-шоу Шустера під час виступу Богатирьової

20 січня представників опозиції, запрошених на «Шустер LIVE», змусили чекати під дверима студії, доки свій виступ не завершить секретар РНБО Раїса Богатирьова. Про це написав на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.

«Сидимо під дверима у Шустера. Дивимось виступ Богатирьової по ТБ. Це стає звичкою: як до Азарова так і до Богатирьової вже не пускають опонентів, щоб ми їм не заважали брехати про газові контракти та про п»окращення життя вже сьогодні», - пише Турчинов.

Згодом, після виступу Богатирьової опозиціонери взяли участь у ток-шоу. Під час дискусії в студії Савік Шустер намагався пояснити «сольний» виступ секретаря РНБО тим, що, мовляв, вона не публічний політик, а чиновник.

Також Турчинов поділився своїми враженнями від участі у ток-шоу після його завершення.

«Знаєте, дуже важко протистояти брехні, коли влада, використовуючи потужні ЗМІ, розповідає одні й ті ж самі речі, жодного разу не навівши для порівняння хоча б одного документального аргументу, хоча б одну угоду будь-якої з європейських країн», - пише політик.

За його словами, «натомість всім підряд розказують про якісь фантастичні угоди, які є типовими та однаковими для всіх країн».

«А в цей час людина, яка врятувала Україну та й ту ж Європу від замерзання, яка фактично повернула до життя енергетичну систему країни, яка вистояла в умовах колосальної економічної кризи, яка боролася з корупцією, яку не змогли звинуватити ні в чому кращому ніж в тому, що вона забрала газ у Фірташа і передала його державі, продовжує перебувати в Качанівській в'язниці і її життю загрожує реальна небезпека. А ці богословські, олійники тощо ходять з ефіру в ефір, повторюючи як заведені одну і ту ж заграну пластинку з пропагандистськими тезами, за якими не стоїть нічого крім страху цієї влади перед тими злочинами за які рано чи пізно вони нестимуть відповідальність», - вважає Турчинов.

Як повідомлялось, 14 жовтня 2011 року голову представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейру запрошували на шоу Шустера, проте запрошення було скасовано в останню хвилину.

Згодом заступнику голови партії «Батьківщина», колишньому віце-прем’єр-міністру України Григорію Немирі відмовили в участі в ток-шоу «Шустер LIVE» на Першому Національному телеканалі, а також в програмі «Велика політика» на телеканалі Інтер.

Директор фонду «Демократичні ініціативи», старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ірина Бекешкіна вважає, що телеведучий Савік Шустер використовує в ефірі свого політичного ток-шоу маніпулятивні технології.

Загалом, контент-аналіз, проведений Академією української преси за участі вчених Інституту соціології НАНУ, що на тлі зростання політизації суспільства новини залишаються безпрецедентно аполітичними та розважальними.

Зокрема, провідні канали українського телебачення в новинах прайм-тайму формують картину світу, в якій значно більше уваги приділено розвагам, владі та її діям, криміналу та катастрофам.

Читайте також: Анатомія пропаганди


 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...