Новини 2012-01-22 10:46

Янукович та його команда втрачають довіру українців швидше, ніж "помаранчеві"

Президент Віктор Янукович, який прийшов до влади два роки тому, і його команда втрачають довіру українців більш швидкими темпами, ніж представники «помаранчевої» влади. Про це в інтерв'ю DT.UA сказав соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

«Якщо порівнювати з підтримкою діяльності попередньої влади після аналогічного терміну перебування її у „верхах“, тобто через два роки, то в неї оцінки були вищими», — відзначив соціолог.

На його думку, різниця між минулою і нинішньою владою в ступені шкоди для країни.

«На мій погляд, тоді нічого доброго не робилося. Зараз хорошого робиться рівно стільки ж, тобто нічого, проте є рішення, які реально погіршують ситуацію в країні. Відповідно, і оцінка людьми цієї влади низька», — сказав він.

«У влади є великі прорахунки. Збагачуючись за час перебування при владі, люди потім дуже багато втрачають, а в разі зміни влади можуть втратити ще більше. Те, що зробили з Тимошенко, — це найстрашніший сон, який може приснитися Януковичу, коли його переоберуть. Люди при владі не можуть зрозуміти, що економічний рівень в Україні такий низький, що підняти його нескладно. Складно підняти життєвий рівень у Японії, Швейцарії, Голландії, де він і без того дуже високий, — там це дійсно проблема, що вимагає нестандартних підходів. В Україні ж настільки очевидно, де є „виток грошей“... І той, хто зможе забезпечити країні економічне зростання, забезпечить собі підтримку електорату без додаткових зусиль на дуже тривалий час», — впевнений Биченко.

«Тому, я вважаю, що люди, які приходять у нас до влади, не прораховують ситуацію навіть на середньострокову перспективу, оскільки  живуть сьогоднішнім днем ​​і, на жаль, згідно з традиційним українським уявленням: «Якби я був царем, нацарював би мільйон і втік». Ставлення до країни у всіх, хто був за двадцять років при владі, не змінюється», — резюмував соціолог.

Нагадаємо, раніше соціолог відзначив, що українці не вірять у казку про доброго царя і злих бояр і покладають усю відповідальність за ситуацію в країні на президента Віктора Януковича.

52 % опитаних Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова вважають, що у разі погіршення умов життя необхідно вийти на вулицю з протестом.

схожі новини