Новини 2012-01-24 23:19

Протистояння у Конгресі гальмує економіку США

Конгрес США ніяк не може дійти згоди в критично важливих для держави питаннях. У час, коли США борються з економічними труднощами, чимало американців схвильовані протистоянням у Конгресі.

Проблемою політичного паралічу став поділений уряд. Республіканська партія сьогодні контролює Палату представників, у той час, як Демократична – господарює у Сенаті. І чи не найбільше протистояння розгорілося щодо фіскальної політики США та їх місця на світовому фінансовому ринку. З огляду на те, що економіка країни практично увесь минулий рік балансувала на грані дефолту, Конгресмени майже місяць воювали за зменшення дефіциту. Республіканці вимагали більших скорочень. Демократи звинувачують республіканців у тому, що вони нехтують бідними і захищають багатих.

«У державну казну не надходить жодного центу від найбагатших людей США. У той же час ми хочемо скоротити видатки на освіту найбідніших дітей Америки», – зазначила конгресмен Ненсі Пелосі.

Президент США, демократ Барак Обама знайшов, як зменшити дефіцит бюджету на $4 трильйони протягом 10 років. У результаті Білий дім і Конгрес змогли домовитися лише на половину цієї суми, а їх протистояння ледве не призвело до дефолту США. Врешті, рейтингове агентство «Стандарт енд Пурс» вдалося до раніше немислимого кроку – понизило рейтинг кредитоспроможності США.

«Політичний параліч у Вашингтоні змусив нас прийти до висновку, що законодавці не здатні забезпечити життєздатність фінансової системи США», – заявив представник рейтингового агентства Джон Чамберс.

Барак Обама вважає, що причиною усіх негараздів став безкомпромісний Вашингтон: «Ця позиція безкомпромісності політиків є однією з причин, чому Конгресу так складно дійти спільного рішення».

«Найбільша загроза нашій економіці – не проблеми в Європі, чи фіскальна політика Китаю. Найбільша загроза – це ось цей міжпартійний параліч і політичне боягузтво, яке ми спостерігаємо у Вашингтоні», – вважає мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ.

Члени Конгресу періодично скаржаться на фінансові проблеми США. Але щоби вирішити їх, політики мусять сісти і домовитися. І якраз цього зараз найбільше бракує у Вашингтоні.

схожі новини