Новини 03:15

Лівійські ополченці вийшли з-під контролю

Збройні формування народних ополченців у Лівії не контрольовані. Про це заявляє представник ООН в Лівії Єн Мартін.

Зокрема, Єн Мартін розповів, що наразі ополченці тримають у полоні тисячі людей. Крім того, у зверненні до Ради Безпеки, представник ООН наголосив, що зіткнення у Бенгазі та Бані-Валід показали неспроможність лівійського уряду контролювати ополченців.

В той же час, міністр оборони Лівії, Осама Джувалі, відвідав місто Бані-Валід, в якому напередодні сталися сутички між прихильниками колишнього диктатора Муамара Каддафі та ополченцями. Міністр зустрівся зі старійшинами місцевих племен, які звинуватили урядових ополченців у провокаціях та знущаннях над місцевими жителями.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей повідомила, що понад 8 тис. прихильників колишнього керівника країни Муаммара Каддафі незаконно затримали ополченці. Вона підкреслила, що є також повідомлення про численні тортури у в'язницях і таборах.

Нагадаємо, 23 січня збройним загонам прихильників колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі вдалося захопили місто Бані-Валід, що розташовано поряд зі столицею Лівії - Тріполі. 

Вітчизняне МЗС продовжує рекомендувати громадянам України утримуватися від поїздок до Лівії у зв'язку з нестабільною суспільно-політичною ситуацією в країні.