Новини 2012-01-28 15:56

У Тимошенко заявили, що за час підготовки до Євро-2012 з бюджету вкрали 25-30 млрд гривень

У процесі підготовки до чемпіонату Європи з футболу з державного бюджету України було вкрадено щонайменше 25-30 мільярдів гривень.

Про це на прес-конференції в Харкові заявив народний депутат фракції «БЮТ–Батьківщина», міністр опозиційного уряду у справах молоді, спорту, туризму і Євро-2012 Остап Семерак, повідомляє прес-служба партії.

Він відзначив, що за даними експертів, при фінансуванні заходів з підготовки до футбольного чемпіонату т.зв. «відкати» досягали майже 50 відсотків.

«Якщо врахувати, що на ці заходи було витрачено близько 70 млрд грн, то виходить, що до не зовсім чистих рук «прилипло» близько 25-30 млрд грн», - заявив Семерак.

Для порівняння він зауважив, що річне утримання української армії становить 14 млрд грн.

Зазначимо, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко та Остап Семерак внесли на розгляд парламенту проект Постанови «Про заслуховування інформації Кабінету Міністрів України щодо здійснення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти для потреб, пов’язаних з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

Згідно з цим проектом, така інформація Кабміну має бути заслухана на пленарному засіданні Верховної Ради не пізніше 16 березня цього року.

Нагадаємо, як заявляв віце-прем’єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков, прямі витрати України на проведення Євро-2012 не перевищать 750 мільйонів доларів.

За словами Колеснікова, підготовлені до Євро-2012 стадіони вийдуть на самоокупність за два роки.