Новини 2012-01-31 11:59

The Financial Times: Путін надає перевагу державному капіталізму

У своїй статті для газети «Ведомости» Владімір Путін накреслив необхідні країні економічні перетворення. Втім, замість того, щоб піти на поступки протестувальникам, які вимагають заохочення конкуренції, він знову наголосив на важливості державних корпорацій. Про це йдеться в статті The Financial Times

«Замість цього він зазначив, що державні корпорації повинні стати рушійними силами переходу до високотехнологічної економіки, яка потрібна Росії, щоб пережити часи «фундаментальних змін» в глобальній економіці. Цитуючи Китай та Південну Корею як успішні приклади, Путін спробував захистити державні компанії, створені за його правління, та заявив, що лише держава може забезпечити фінансування ризикованих інновацій, які потрібні, щоб зменшити залежність Росії від цін на сировину», - пише The Financial Times.

В інтерв`ю для The Financial Times аналітики прокоментували економічні плани Путіна.

«Це не Путін 2.0, це навіть не Путін 1.0, це – Путін 0,1», - зазначив колишній заступник голови центрального банку Росії Сергій Алєксашенко, котрий зараз завідує відділом макроекономічного дослідження в Вищій школі економіки Москви.

«Я можу зрозуміти, що в деяких країнах державні корпорації можуть стати рушійною силою інновацій, проте, не в Росії, де уряд – корупційний, а державні корпорації складаються з друзів та родичів посадовців», - додав він.

«Це - крок назад, це повернення до чоболів (фінансово-промислових груп, якими володіють окремі родини – Ред.) у Південній Кореї», - зазначив голова Інституту сучасного розвитку Ігор Юргенс, який допомагав в розробці більш ліберальної економічної політики за Дмитра Мєдвєдєва.

«Головна ідея – заморозити статус кво», - додав він.

«Путін визначив всі проблеми правильно. Проте, є протиріччя», - зазначив головний стратег фонду Verno Capital Роналд Неш.

«З одного боку він вважає, що уряд має стати меншим, з іншого боку він закликає його вирішити низку проблем. Проблема в тому, що цей уряд нічого не зробив. Він має погану репутацію. Всі успіхи Росії були у недержавному секторі», - додав Неш. 

схожі новини