Новини 2012-02-20 07:58

В Естонії зникла остання російська партія

Черговий з'їзд Соціал-демократичної партії Естонії 19 лютого остаточно затвердив об'єднання СДПЕ з Російською партією Естонії, яка влилася у лави соціал-демократів.

Об’єднання партій підтримали 383 делегати з'їзду. Проти об'єднання виступили четверо, утрималися від голосування дев'ять делегатів.

«Цей крок зробить Соціал-демократичну партію сильнішою, і ні в якому разі не робить нас менш соціал-демократичними. І точно не робить нашу партію ні на краплю менше естонською», - сказав голова партії Свен Міксер.

«Естонське суспільство XXI століття має бути суспільством, право участі в управлінні та організації в якому не залежить від рідної мови людини, і де кожен громадянин Естонії може бути патріотом Естонії, і де кожен патріот Естонії не повинен бути етнічним естонцем або мати рідною мовою естонську», - заявив Міксер.

На думку генерального секретаря Соціал-демократичної партії Індрек Саара, прийнято історичне рішення, спрямоване на майбутнє, яке допоможе оздоровити суспільство і зробити його внутрішньо більш єдиним.

«Протистояння на національному ґрунті, які деякі партії розпалюють, повинні закінчитися», - сказав Саар.

Станіслав Черепанов, який став заступником голови Соціал-демократичної партії, підкреслив, що майбутнє Естонії має бути спільною турботою усіх громадян Естонії.

«Ми хочемо Естонію, в якій ми всі є Естонськими - з великої літери «Е»- людьми. Де ми можемо бути естонцями, росіянами, українцями, білорусами, фінами або якої завгодно іншої національності, але можемо бути патріотами Естонії. Де нас не змушують вибирати між своєю культурною спадщиною і своєю державою. Так як Естонія - це наша держава. Майбутнє Естонії - це наше майбутнє», - сказав Черепанов.

Таким чином, після об’єднання політичних сил в Естонії зникла остання «російська» партія.

Як повідомлялось, 18 лютого у Латвії відбувся референдум щодо надання російській мові статусу державної. Близько 75% громадян країни висловилися проти.

Нагадаємо, 22 грудня 2011 року сейм Латвії відмовився надати російській мові статус другої державної.

Читайте також: Естонський Давид проти російського Голіафа

схожі новини