Новини 2012-02-23 00:47

В Естонії затримали обвинувачуваних у шпигунстві для Росії

Естонська поліція затримала у середу, 22 лютого, працівника органів внутрішньої безпеки та його дружину за підозрою в шпигунстві на користь Росії.

Співробітника поліції, Олексія Дрессена, та його дружину було затримано зранку в аеропорту міста Таллінн під час спроби вилетіти до Москви. Під час затримання у підозрюваних вилучили інформаційний носій на якому, за словами поліції, зберігалися дані державного значення.

«Тривалість і деталі співпраці Дрессена з іншою державою встановить розслідування. Однак, ми вже можемо стверджувати, що воно тривало роками. Викриття усіх діянь відбулося у рамках тривалої операції. Сьогодні ж почалися процесуальні дії стосовно підозрюваних», - пояснив генеральний директор Поліції безпеки Естонії Райво Аег.

Крім того, посадовець зазначив, що Дрессен останнім часом займався різного роду радикальними рухами. А інформація, яку він передавав, була пов’язана з його службовими обов’язками. Мотивацією для дій підозрюваного був фінансовий зиск. Однак, досі невідомо, скільки Дрессен отримував за свою роботу.

Відповідно до місцевого законодавства, за державну зраду подружжю загрожує позбавлення волі терміном від 6 до 20 років або ж довічне ув’язнення. 

Нагадаємо, на початку цього року схожий інцидент стався у Канаді. Тоді у шпигунстві звинуватили російських дипломатів, які перебували на території країни.

Також минулого року в Німеччині було затримано росіян, які ймовірно працювали на російську службу зовнішньої розвідки.

схожі новини