Новини 18:57

Франція обіцяє і надалі підтримувати християн Близького Сходу

Релігійна напруженість та питання виживання християн в країнах Близького Сходу з часом лише поглиблюється і Франція і надалі залишатиметься на стороні меншини, яку дискримінують. Про це у своїй статті для The Foreign Policy написав міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе

«Франція продемонструвала свою пильність, спочатку відправивши чіткі повідомлення країнам Близького Сходу, які несуть основну відповідальність за безпеку своїх громадян. Франція також мобілізувала свої зусилля на підтримку рішення Ради закордонних справ ЄС від 21лютого 2011року про засудження насильства проти християн та заяву Ради Безпеки ООН від 10 листопада 2010 року після терактів в Багдаді», - зазначив Жюппе.

За його словами, особливо високу ціну в останні роки заплатили іракські християни.

«Ми висловили нашу солідарність та прийняли майже 1,3 тис з них на території Франції з 2008 року. Копти також займають особливе місце в Єгипті. Вони постраждали від зростаючого насилля, зловживань та дискримінації, про що свідчать страшні напади на церкву в Олександрії в 2011 році. Але копти також беруть участь в політичному житті своєї країни, як ніколи раніше. Після революції, вони взяли участь у виборах. Вони хочуть бути почутими і внести свій вклад, разом зі своїми співгромадянами, до демократичних перетворень в країні. Новообраний єгипетський парламент висловив свою прихильність забезпеченню прав коптів, і ми розраховуємо на його вирішальну дію. 

У Лівані співіснування меншин - це реальність. Але ця модель повинна постійно охоронятись від різних спроб її підірвати. Всі учасники ліванського суспільства та політичного життя несуть відповідальність за це завдання», - відмітив Жюппе.

На думку Жюппе, найкращий захист для східних християн і вірна гарантія їх виживання в регіоні - це створення демократії та верховенства права в арабських країнах.

«Ось чому ми закликаємо християн на Близькому Сході не брати участь в маніпулятивних заходах, здійснюваних авторитарними режимами, відчуженими від свого власного народу. Я як і раніше дуже стурбований трагічною ситуацією в Сирії. Я дуже сподіваюся, що християни, як і всі інші громади Сирії, будуть брати участь у створенні нового демократичного уряду, в якому всі громадяни мають однакові права й однакові обов'язки», - підкреслив міністр закордонних справ.

«Арабська весна дає ознаки надії…Хоча все ще є безліч питань щодо майбутнього, я хочу сказати східним християнам, що Франція не відмовляється від них. Наша віра в революції минулого року доповнюється абсолютною пильністю щодо дотримання прав людини, особливо меншин. У Сирії та в інших країнах Близького Сходу наразі в інтересах східних християн прийняти зміни, які одночасно є неминучими та позитивними. Християни – частина історії Сходу, і не може бути й мови про їх відрив від цієї землі. Повідомлення, яке я хочу їм послати просте: Франція була і буде на вашій стороні».

схожі новини