Новини 2012-03-06 02:45

Барак Обама може підтримати військові дії проти Ірану

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама запевнив прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетьяху в тому, що США завжди підтримають його державу, якщо мова йтиме про безпеку Ізраїлю.

«Навіть продовжуючи співпрацю на дипломатичному фронті, ми посилюватимемо санкції. Я залишаб за собою право на будь-які рішення. Моя стратегія в цьому питанні не буде зведена лише до політики стримування. Вона полягає в тому, аби не дати Ірану можливості отримати ядерну зброю. І заявляючи про будь-які варіанти рішень, я говорю з повною відповідальністю», - сказав Барак Обама.

Наразі між США та Ізраїлем існують розбіжності щодо оцінок розвитку іранської ядерної програми і в оцінці моменту, після якого цей розвиток стане незворотним. В інших питаннях щодо іранської проблеми, за словами експертів, представники двох країн демонструють одностайність.

Як повідомлялося раніше, США посилюють ударну групу американського флоту в Перській затоці. Однак, президент Сполучених Штатів застерігає Ізраїль від «передчасного» удару по ядерних об’єктах Ірану – до вичерпання інших можливостей.

В той же час, прем'єр-міністр Ізраїлю заявляє, що Ізраїль залишає за собою «свободу дій» відносно Ірану і самостійно схвалюватиме рішення про те, чи завдаватиме по ядерних об’єктах цієї країни превентивні удари. Нетаньяху вимагає від Ірану припинити збагачення урану і демонтувати недавно введений в експлуатацію ядерний об’єкт під містом Кум.