Новини 2012-03-11 10:37

Українці підняли вугілля на найвищу вершину Південної Америки

Донецькі альпіністи підкорили найвищу точку Південної Америки – гору Аконкагуа (6962 м) і підняли на цю вершину вугілля, видобуте в шахті Донбасу. Про це повідомили в прес-службі Профспілки працівників вугільної промисловості України.

Згідно повідомлення, експедиція стартувала 23 лютого, а напередодні жіночого свята (7 березня) вже прибула до Донецька. До групи входили 7 скелелазів, керував експедицією президент Донецької обласної федерації альпінізму, майстер спорту міжнародного класу Сергій Ковальов, команда піднімалася на вершину за класичним маршрутом (північний схил).

За словами керівника прес-служби екіпірувального центру «Вертикаль» Олени Єсаулової, Аконкагуа - це єдиний з високих піків континенту, на який до останнього часу ще не було піднято вугілля Донбасу. Вона пояснила, що альпіністи брали з собою капсулу із видобутим на шахтах Донецького регіону вугіллям, яку і залишили на вершині, а також прапори України і області.

Єсаулова зазначила, що всі учасники сходження «цілі, здорові, а сходження на Аконкагуа є підготовчим етапом» в підкоренні найвищої точки планети – Евересту, яке відбудеться в квітні-травні поточного року.

У прес-службі нагадали, що раніше Ковальов заявляв, що підкорення Евересту буде присвячено чемпіонату Європи з футболу, який в 2012 році прийматимуть Україна і Польща, а також 80-річчю Донецької області. На найвищкій точці світу альпіністи мають намір зробити символічний удар по футбольному м`ячу на підтримку української збірної на Євро-2012.

Читайте також: 9 кроків на Говерлу