Новини 2012-03-14 11:44

Сергій Жадан: футбол замінив українцям національну ідею

Футбол – практично єдине, що зараз об’єднує усіх українців. Про це у своїй останній книзі «Тотальний футбол», яка напередодні вийшла друком в Берліні, та витяг з якої опублікувало видання Die Zeit, написав письменник Сергій Жадан.

«Сьогодні, коли до чемпіонату Європи залишається все менше часу, коли відкрито всі стадіони, а теперішні можновладці із захватом розповідають про успішне завершення підготовки до турніру, коли противники чемпіонату Європи (яких було на хвилі протестів не так і мало) більше не мають надії, що в України цей турнір заберуть для того, щоб покарати політиків за корупцію та авторитаризм, сьогодні можна констатувати, що як не дивно, футбол і далі залишається чи не єдиним, що на цій землі, де відкрито не говорять навіть про власні проблеми, бажання та стереотипи, всіх єднає між собою», - зазначає письменник.

На його думку, футбол наразі замінив українцям національну ідею.

«Знову в країні все крутиться навколо футболу, не дивлячись на політиків та олігархів, незважаючи на те, з чиїх кишень взяли гроші на об’єкти для чемпіонату (стадіони, готелі та аеропорти), і не звертаючи увагу на зауваження української футбольної асоціації та УЄФА. Якимось чином йому вдалося стати над усім цим. Футбол і далі замінює українцям національну ідею, робить з українських підлітків українських громадян та викриває немічність рідних чиновників», - пише Жадан.