Новини 22:18

Саламатін обіцяє перехід на контрактну армію до 2017 року

На даний час завершується розробка нової Концепції реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 року, яка передбачає створення мобільної та ефективної армії, яка відповідала б сучасним викликам і вимогам.

Про це повідомив міністр оборони України Дмитро Саламатін під час зустрічі з послом США в Україні Джоном Теффтом у Києві у четвер, 22 березня, повідомляє прес-служба міністерства.

При цьому Саламатін підкреслив, що Збройні сили нового зразка комплектуватися будуть виключно військовослужбовцями за контрактом.

За його словами, для досягнення цієї мети вже приймаються відповідні рішення. Особливу увагу буде приділено реформуванню системи військової освіти, оптимізації фінансування тощо.

«Ефективне використання нами бюджету 2012 року дозволить відродити державне оборонне замовлення, забезпечити військо новими та модернізованими зразками техніки та озброєння, що змінить в цілому ситуацію в армії на краще», – наголосив Саламатін.

Нагадаємо, перед президентськими виборами 2010 року Віктор Янукович обіцяв контрактну армію дещо раніше. «Гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року», - йшлося в пункті 6 передвиборної програми Януковича.

У 2012 році Верховна Рада скоротила чисельність Збройних сил на 8 тис. осіб до 184 тис.

У січні цього року тодішній міністр оборони Михайло Єжель заявив, що впродовж наступних п’яти років чисельність військовослужбовців у Збройних силах буде скорочена на 15-20%.