Новини 10:33

"Регіонали" знову хочуть перенести введення податку на нерухомість

Вступ в дію податку на нерухомість депутати пропонують перенести з 1 липня 2012 року на 1 січня 2013 року.

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», про це, зокрема, йдеться у поправках до законопроекту №9661 про внесення змін до Податкового кодексу, запропонованих депутатами від Партії регіонів Віталієм Хомутинніком і Олегом Царьовим.

Експерт Асоціації міст з моніторингу законодавства в питаннях бюджету Олександр Слобожан заявляє, що місцеві бюджети втратять закладених в них 180 млн грн.

«Якщо не буде передбачено компенсатори, то дефіцит місцевих бюджетів зросте і під кінець року знову не буде коштів для виплати зарплат бюджетникам. Доведеться економити на капітальних вкладеннях», - пояснює він.

Крім цього, у документ внесено також поправки, що спрощують процедуру добровільної реєстрації платників ПДВ. Втім, коло одержувачів автоматичного відшкодування буде звужений - оперативного повернення ПДВ не отримають збиткові компанії.

Нагадаємо, у липні минулого року Верховна Рада відстрочила на шість місяців набуття чинності податку на нерухоме майно,  що планувалось із 1 січня 2012 року, до 1 липня 2012 року.

Як відомо, Податковий кодекс (за винятком низки норм) набув чинності з 1 січня 2011 року. З 1 квітня чинності набули норми кодексу, що регулюють сферу малого й середнього бізнесу.

Податковий кодекс передбачає введення податку на нерухомість, від якого звільняються зареєстровані мешканці квартир площею до 120 кв м і будинків до 250 кв м.

Ставки цього податку встановлюються місцевою владою в розмірі до 2,7% розміру мінімальної зарплати (залежно від площі).

За рішенням місцевої ради від сплати цього податку можуть повністю або частково звільнятися прибудови до житлових будинків для тримання худоби, птиці й зберігання інвентарю, гаражі, підвали й горища, а також старі й аварійні будинки.

Зазначимо, що в Києві рішення про встановлення податку на нерухомість було прийнято 23 червня минулого року. Так, з 1 січня 2012 року у столиці встановлено місцеві податки і збори: на нерухоме майно; туристичний збір; за місце для паркування транспортних засобів в місті Києві; за провадження деяких видів підприємницької діяльності.