Новини 2012-05-14 11:22

"Газпром" непокоїть самостійність України щодо видобутку газу на Чорноморському шельфі

ВАТ "Газпром" запропонував українським партнерам активізувати роботу зі створення спільного підприємства (СП) для розробки структури Палласа на українській ділянці шельфу Чорного моря. Про це повідомили в управлінні інформації російської компанії.

Російська монополія запропонувала Нафтогазу відмовитися від односторонніх проектів по розробці шельфу Чорного моря, пише "Коммерсант-Украина"

Зокрема, за даними джерела в компанії, "Газпром" пропонує використовувати для цього нещодавно придбані "Чорноморнафтогазом" бурові установки, що дозволяють добувати вуглеводні на глибинах, дотепер недоступних для українців.

Про створення цього СП сторони домовилися ще в грудні 2010 року. Але, за словами директора департаменту видобутку газу й нафти "Нафтогаза" Олександра Зейкана, відтоді відбулося більше десятка зустрічей, які нічим конкретним не завершилися.

Як зазначає видання, пропозиція "Газпрому" надійшла одразу після того, як в "Нафтогаза" з'явилися реальні шанси знизити залежність від російських вуглеводнів.

У п'ятницю, 11 травня в Україну прибула плавуча бурова установка "Петро Годованець" - перша із двох куплених минулого року компанією "Чорноморнафтогаз".

В той же час, у Міністерстві енергетики й вугільної промисловості до пропозиції "Газпрому" поставилися без ентузіазму.

"Згідно з програмою до 2016 року, що затверджена й не буде змінена, передбачається робота установки "Петро Годованець" на Одеському, Безіменному, а потім на Суботинському родовищах", - заявив заступник директора департаменту нафтовою, газової й нафтопереробної промисловості Міненерго Костянтин Бородін. 

Нагадаємо, до 2015 року Україна може скоротити імпорт газу з Росії на 10%. Про це заявив директор департаменту видобутку газу і нафти НАК "Нафтогаз України" Олександр Зейкан.

схожі новини