Новини 09:32

Протеже Табачника програв вибори ректора Донецького університету

Колектив Донецького національного університету обрав ректором професора Юрія Лисенка. За нього віддали голоси 138 осіб (48% виборців), у той час як за виконувача обов’язків ректора Петра Єгорова проголосувало 89 людей (29,6%).

Обранцю міністерства Петру Єгорову не вистачило одного голосу, щоб подолати 30-відсотковий бар’єр. За законом України «Про освіту», це могло б стати підставою для затвердження його кандидатури міністерством навіть у випадку, коли б інший кандидат набрав більше голосів.

У понеділок Міністерство освіти і науки має розглянути кандидатуру професора Юрія Лисенка для призначення його ректором Донецького національного університету. Лисенко присвятив своє наукове життя економічній кібернетиці, його передвиборча програма пропонує реформувати систему ВНЗ шляхом запровадження новітніх технологій.

Загалом, вибори ректора ДонНУ проходили у напруженій атмосфері. Присутній на виборах заступник міністра освіти Євген Сулима всіляко підкреслював, що колектив обирає лише претендента на посаду ректора, а останнє слово – за міністерством. Петро Єгоров міг стати ректором, набравши лише 30 % голосів, втім реалізувати цей сценарій не вдалось.

На зборах колективу з вуст Сулими лунали прямі обвинувачення у бік дружини кандидата Юрія Лисенка Тетяни Лев, яка в останні роки поєднувала роботу на двох посадах – головного бухгалтера університету і проректора з фінансово-економічних питань ДонНУ.

«Коли на посаді головного бухгалтера хтось собі дописує проректора, це дає можливості отримувати наукові дивіденди. Коли треба похизуватися, ми через тире і проректор, і головний бухгалтер», – сказав Сулима.

«За ці 30 років ніяких нарікань на мою роботу не виникало. І несподівано, не дивлячись мені в очі, не запрошуючи в кабінет, з’являється наказ про те, що мене взагалі переводять на найнижчу посаду», – сказала Лев. Суд поновив пані Лев як проректора, втім, міністерство поки зволікає з виконанням рішення суду.

А по закінченні конференції, як повідомляє «Дзеркало тижня», Сулима нагрубіянив донецьким журналістам. Зокрема, на прохання журналістів прокоментувати результати виборів,  Сулима відповів: «Що це ви мені тут команди даєте? Навчіться розмовляти!», після чого розвернувся і пішов.

Нагадаємо, ректор ДонНАУ Володимир Шевченко був звільнений наказом Табачника 29 липня 2010 рок. В.о. ректора був призначений

На початку листопада Шевченко заявив, що не братиме участь в конкурсі на заміщення посади керівника ДонНУ, через те що його кандидатура не влаштовує керівництво Донецької області і керівництво Міністерства освіти і науки України