Новини 17:44

Колесніков: на ремонт усіх доріг потрібно років 10

Міністр інфраструктури Борис Колесніков оцінив на 4 бали якість доріг, що входять в програму Євро-2012. Про це він заявив під час брифінгу 23 травня.

 "Якщо говорити про дорогах, які входять в програму Євро-2012 в приймаючих дорогах, якщо за 5-ти бальною шкалою, я б поставив 4", - сказав Колесніков.

Він також повідомив, що трасу Київ-Житомир здадуть без верхнього покриття до 1 червня 2012 р. "Ми закінчуємо 1 червня трасу Київ-Житомир без верхнього шару, але дуже високої якості. Після Євро-2012 ми, звичайно, покладемо верхній шар на цю дорогу", - повідомив Колісників.

При цьому міністр пояснив, що до прокладки верхнього шару трасою можна буде користуватися. "Ви цього не помітите, як водій свого автомобіля, взагалі", - сказав Колісників.

Міністр сказав,  що майже 170 тис. км. автодоріг в Україні не можливо вправити "ні за рік, ні за два, і не за п'ять". "Реально потрібно десять років, аби всі магістральні дороги в Україні були високої якості", - сказав Колесніков.

За його словами, для поліпшення всіх магістральних доріг у країні необхідно 8-10 років. Для цього будуть залучені іноземні компанії-підрядчики. «За технічними параметрами ми залучатимемо західні компанії — німецькі, французькі, — які за контрактом з міністерством контролюватимуть кожен квадратний метр доріг. Інакше ми ніколи не одержимо гарних доріг», - сказав Колесніков.

Водночас "Укравтодор" чекає додаткового фінансування будівництва доріг в рамках змін бюджету-2012. "По програмі Євро-2012 побудовано 1 млн 719 тис. км доріг. За 2 останніх роки зроблено більше, ніж за 19 попередніх років. Капітальний ремонт забезпечений дороги від Бродів до Житомира. Ведуться інтенсивні роботи, півроку ми працюємо вже 24 години. У минулому році введена в експлуатацію дорога Київ-Ковель, тепер до Яготина можна доїхати прямо. Також введена в експлуатацію дорога у 243 км в напрямку Москви ... Закінчується капітальний ремонт дороги Київ-Харків ", - сказав головний фахівець з мобілізаційних робіт "Укравтодору" Сергій Каземіров.

В середині березня Кабінет міністрів  визначив перелік об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення. Планується побудувати і реконструювати 373,15 км доріг, на це планується витратити 197 млн 152 тис. 649 грн. З цієї кількості 341,7 км - це дороги державного значення, 31,46 км - це дороги місцевого значення. 

Як повідомлялось, у комісії з реорганізації Держслужби автомобільних доріг повідомляли,що будівництво кілометра автодороги в Україні коштує в середньому $5 млн.

Ще в квітні минулого року  міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що в Україні до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року значного поліпшення стану доріг не передбачається.

У 2011 р. в Україні збудовано та відремонтовано більше 2 тис. км доріг.