Новини 16:19

У регіонах українську мову захищали мітингами, піснями та жбурлянням кедів у портрет Колесніченка

В регіонах України пройшли акції протесту проти ухвалення законопроекту про мови, авторами якого є "регіонали" Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Зокрема, у Львові стінами ОДА близько 1000 осіб протестували проти мовного законопроекту, прийнятого сьогодні у першому читанні парламентом. Люди скандували «Ганьба», «Слава Україні – Героям слава», «Одна нація, одна батьківщина, одна мова – це Україна».  Учасники акції  прийшли з партійною символікою ВО «Свободи», «Удару», «Громадянської позиції», УРП, а також з символікою спілки ветеранів.

Учасники тримали плакати з надписами: «Двоязичію в Україні – ні», «Янукович! Ти президент? Ти гарант Конституції? Припини цей сепаратистський двомовний шантаж», «Любіть Україну або забирайтеся геть», «В своїй хаті - своя правда», «Омоскаленню України - ні», «Україна говорить українською», «Банду геть з України».

В Івано-Франківську на площі біля будівлі обладміністрації зібралося близько 200 людей, виступаючи проти мовного законопроекту. Мітингувальники тримали в руках транспаранти, а також державні прапори, прапори політичних партій ВО «Батьківщина» і ВО «Свобода», а також прапор Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

«Якщо законопроект не знімуть з розгляду, ми будемо закликати народ до протестних акцій, до нового Майдану, тому що іншого шляху немає», - заявив у коментарі журналістам один з організаторів акції депутат Івано-Франківської облради, голова Івано-Франківського обласного відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Степан Волковецький.

Акція «Займіться ділом, а не мовою» пройшла в рамках Всеукраїнської акції «Врятуй українську мову!» в Ужгороді з метою продемонструвати незгоду ужгородців із ініційованим депутатом-регіоналом Вадимом Колесніченком законопроектом «Про засади державної мовної політики». Учасники акції жбурляли кеди в портрет Колесніченка.

У Харкові політичні партії та громадські діячі не змогли об’єднатися навколо мовного питання і провести об’єднаний мітинг. Тому акція ВО «Свобода» почалася о дев’ятій ранку, а мітинг громадських організацій почався близько дванадцятої. Передували мітингам судові заборони проведення акцій на захист української мови 1 і 2 червня. Заборону пояснювали тим, що в центрі міста готуються до Євро-2012, монтують фан-зону тощо. Тому сьогоднішні мітинги в Харкові проводили не на центральній площі міста, а під облдержадміністрацією.

Як зазначає прес-служба ВО «Свобода», такі ж акції партія провела в Тернополі та Полтаві, де до «свободівців» приєдналися представники молодіжної громадської організації «Сокіл» разом з громадською організацією «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» та іншими партіями Комітету опору диктатурі.

У Донецьку акція проти ухвалення Верховною Радою законопроекту про засади державної мовної політики пройшла перед будівлею облдержадміністрації. Понад 50 учасників акції, які представляють різні громадські організації, а також студенти, пришли до ОДА з державними прапорами й великим транспарантом, на якому написано «Займіться справою!», а також із плакатами: «Верховна Рада – 5-та колона», «Наскільки стане дешевим газ російською?», «Партія регіонів – ганьба Донбасу» та ін.

Кілька десятків полтавців вийшли сьогодні до пам’ятника Шевченкові, щоб підтримати українську мову. Без лозунгів та транспарантів полтавці, серед яких було багато представників інтелігенції, зібралися, щоб обговорити наболіле та підтримати українську, як єдину державну мову. Багато хто з учасників прийшли у вишиванках, інші із синьо-жовтими прапорцями та патріотичними написами на одязі. До мовного мітингу приєднався також хор пенсіонерів «Полтавські піснярі» під керівництвом Дмитра Топтуна.

Громадські організації Сумщини закликали мешканців області рішуче стати на захист рідної мови та підтримати опозиційні політичні сили, які відстоюють українську мову в Україні. Активісти зробили заяву щодо загрози національній безпеці, яку несе законопроект нардепів Колеснікова і Ківалова. Заяву підписали представники 25 партій та громадських організацій.

В Одесі біля облдержадміністрації відбулося одразу два мітинги. Один з них зібрав людей, що постраждали в результаті будівельних афер. А другий - активістів ВО «Свобода» та інших організацій вийшли на захист української мови. Обидва мітингу почалися в один і той же час, що пізніше призвело до серйозної суперечки, яка ледь не перетворилася на бійку. В результаті перепалки інвестори недобудованих будинків спочатку трохи потіснилися, а потім підійшли до входу в облдержадміністрацію.

А в Запоріжжі міліція заарештувала організаторів акції протесту на захист української мови і склала на них адміністративні протоколи. Мітинг розпочався близько 12 години біля будівлі Запорізької обласної ради. З державними прапорами та плакатами на акцію прийшло близько тридцяти громадян. Члени запорізької обласної «Просвіти» намагалися організувати роздачу листівок та встановити намет. Їм завадили це зробити міліціонери, які повідомили, що мітинг є незаконним. Правоохоронці посилаються на слова чиновника з міської ради про те, що ніхто органи місцевого самоврядування про проведення акцій не повідомляв.

Нагадаємо, сьогодні відбулася масштабна акція протесту під стінами Верховної Ради у Києві. Учасники розділилися на противників та прихильників ухвалення законопроекту про мовну політику, авторами якого є "регіонали" Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Після прийняття депутатами цього законопроекту у першому читанні його прихильники почали розходитися. Натомість противники - мітингували біля Адміністрації президента та на майдані Незалежності. Під час акцій відбулося кілька сутичок між учасниками та правоохоронцями. Міліція застосувала сльозогінний газ проти мітингувальників, хоча правоохоронці це заперечували.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...