Новини 06:57

Росія похвалила Україну за "мовний" законопроект

Прийняття Верховною Радою в першому читанні законопроекту, який надає російській мові в Україні статус регіональної, сприятиме більш швидким інтеграційним процесам.

Про це спікер Державної думи РФ Сергій Наришкін сказав журналістам у Москві.

«Це дасть новий імпульс розвитку російсько-українських відносин і буде сприяти більш швидким інтеграційним процесам», - зазначив Наришкін.

Крім того, Держдума РФ 440-ма голосами прийняла заяву у зв'язку зі святкуванням Дня російської мови.

«Гарантії можливості вільного використання російської мови в державах прожив ання співвітчизників мають найважливіше політичне значення для розвитку інтеграційних процесів, зміцнення позицій Росії в світовому економічному, політичному, культурному, науковому і освітньому просторі, а також формування позитивного ставлення до Росії в світовому співтоваристві», - йдеться в заяві.

На думку російських депутатів, необхідно більш системно вести роботу з метою поширення російської мови в світі, розширення можливостей її викладання, наукового і практичного використання, а також популяризації російських науки, культури, освіти.

Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).

Перед цим на Погоджувальній раді керівники фракцій домовилися голосувати за всі 5 зареєстрованих у ВР мовних законопроектів. Проект Колесніченка-Ківалова мав голосуватися третім, однак Литвин поставив його на голосування першим. Представники опозиції звинуватили Литвина у порушенні регламенту.

Однак голова Верховної Ради стверджує, що жодних порушень Регламенту під час прийняття мовного законопроекту не було.

Читайте також: Закон про мови: кількасекундне голосування, яке опозиція «не помітила»

схожі новини

Новини RedTram

Loading...