Новини 17:31

У Варшаві українці Польщі провели акцію протесту проти диктатури Януковича

Cпроби українських дипломатів умовити організаторів не проводити акції виявилися марними. Про це написав на своїй сторінці у Facebook співорганізатор акції, український поет Андрій Любка.

"Відбулася наша акція проти диктатури Януковича у Варшаві. Роздали 4 тисячі листівок польською і англійською мовами. Люди дуже радо нас зустрічали, брали листівки й фотогрувалися. Жодного разу до нашої демонстрації не підійшла поліція - ось що таке вільна країна", - написав поет.

Активісти роздали коментарі понад 20 телевізійним каналам з усіх куточків Європи.

"Головні канали Польщі запрошують нас на підсумкові ефіри, словом, розголос гарний", - зазначив він. Він також додав, що "весь час за нами ходив якийсь дивний чоловік, напевно есбеушник, знімав збоку, ось зараз зайшли в кафе з вай-фаєм, а він сів збоку", - розповів Любка.

За його словами, українські дипломати просили не проводити акції. "Вчора мені двічі дзвонили високопоставлені українські дипломати у Варшаві і просили не робити сьогодні акціїї, бо це буде ще одна пляма на іміджі України. Я відповів, що найбільша в нас пляма на іміджі - Янукович, тож краще хай відмінять його візит", - сказав організатор акції.

Як повідомлялося раніше, 8 червня у день відкриття Євро-2012 українці Варшави мали намір організувати акцію проти диктатури в Україні. Нагадаємо, 8 червня під час церемонії відкриття на Національному стадіоні у варшаві буде присутній президент України Віктор Янукович.

У травні Єврокомісія заявила, що у нинішніх внутрішньополітичних умовах не вважає за можливе відвідувати матчі Євро-2012 в Україні. Ця заява була викликана справами проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та ряду колишніх урядовців, а також умовами їхнього утримання в ув’язненні.  

схожі новини