Новини 2012-06-26 00:19

Азаров: Україна не надаватиме російській мові статусу другої державної

Наразі про надання російській мові статусу державної в Україні поки що не йдеться. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров в інтерв'ю авторській програмі Владіміра Познера на російському Першому каналі 25 червня.

"Ми вважаємо, що треба рухатися так, як дозволяє ситуація в країні. Ми наполягаємо на прийнятті закону, який закріпить в тих регіонах, де поширена та  чи інша мова, право людей вчитися і звертатися до державних установ на своїй рідній мові", – сказав Азаров.

"Якщо ми задекларували прагнення йти в Європу, треба брати від Європи найкраще – в Швейцарії чотири державні мови, у Фінляндії  дві", – додав він.

Читайте також: Мовне небуття: що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів

Як повідомлялось, учора, 26 червня,  у Верховній Раді було зареєстровано три законопроекти, якими пропонується положення "Європейської хартії регіональних мов і мов меншин" не застосовувати до російської.

5 червня Рада в першому читанні прийняла законопроект №9073 "Про засади державної мовної політики", за який проголосували 234 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Наразі народні депутати подали понад 2 тис. поправок до другого читання законопроекту №9073. У разі його  прийняття в цілому   видатки на його виконання становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.

схожі новини