Новини 2012-06-27 15:54

Тимошенко закликає не дозволити Януковичу переписати Конституцію під себе

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що Конституція України опинилася під загрозою. Вона вважає, що президент Віктор Янукович створив Конституційну Асамблею з метою "зберегти себе надовго" при владі. Вона переконана, що опозиційні сили не повинні брати участь у роботі Асамблеї. Про це йдеться у її листі з лікарні «Укрзалізниці» у Харкові.

«Під загрозою не лише сама Конституція, а й сутність нашого життя», - заявила Тимошенко.

«На жаль, в сьогоднішніх реаліях Конституція перестала бути символом законності та беззаперечним правилом, за яким живе справедлива держава. Практично кожна дія правлячої партії є антиконституційною. Яку статтю Конституції не відкриєш, вона щоденно принижується тими, хто зобов’язаний гарантувати її святість», - зазначає вона.

За словами Тимошенко, проблема не тільки в недосконалому змісті Конституції, а в тому, що «у влади є велике бажання зберегти себе надовго».

Вона зазначає, що «усі президенти України, втрачаючи владу, задля її збереження намагалися внести зміни до Конституції неприроднім шляхом».

«Для цього створювалися так звані конституційні комісії, конституційні асамблеї, інші нелегітимні структури, які постійно підлаштовували Конституцію під чергового господаря країни», - заявила Тимошенко.

«Мета таких дій одна - зберегти себе у владі та владу для себе. Віктор Янукович - не виняток», - вважає вона.

«Саме через страх та з міркувань забезпечення власної безпеки Януковичем створена Конституційна Асамблея, щоб диктатуру однієї людини зробити конституціалізованою», - додала екс-прем’єр.

Вона наголосила, що «демократичні сили не мають морального права брати участь в її роботі».

«Наше завдання - не дозволити Януковичу переписати Конституцію під себе. Ми не можемо дозволити мафії через конституційний процес ліквідувати нашу національну ідентичність та ліквідувати навіть натяки на демократію», - заявила вона.

«Конституцію не можна змінювати в незаконний спосіб. Її положення відшліфовуються роками, втручатися в її зміст треба обережно, з метою забезпечення позитивної еволюції і тільки законним шляхом - всенародним референдумом, або ухваленням статей згідно з порядком, чітко окресленим в самій Конституції. Тобто лише народ та народні депутати - представники народу - мають право змінювати Конституцію, все інше - чергове шахрайство підконтрольних президенту членів новоствореної асамблеї», - вважає Тимошенко.

Крім того, на її думку, «цей склад Верховної Ради скомпрометований законодавчим встановленням авторитарного правління і не має морального права торкатися Конституції».

«Саме тому такої особливої ваги набувають наступні парламентські вибори в Україні. Бо за рахунок махінацій на мажоритарних округах диктатор в новому парламенті може отримати право остаточно спотворити українську Конституцію», - заявляє Тимошенко.

За її словами, «народу України, громадянському суспільству, політикам треба зробити все можливе, щоб на парламентських виборах ідеологи диктатури були надійно відправлені в минуле і не чіпляли святая святих - українську Конституцію».

«Не допустіть, щоб для української демократії все закінчилося як завжди - безславно та бездарно. Шанс знову є! Кожен несе відповідальність за те, щоб він не був втрачений», - закликає Тимошенко.

Нагадаємо, Асоціація суддів Конституційного Суду також виступає за прийняття нової Конституції на всенародному референдумі.

схожі новини