Новини 2012-06-29 20:59

На кінофестивалі в Карлових Варах буде один фільм від України

На 47-му міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах, що урочисто відкрився у п’ятницю, 29 червня, у Чехії, Україна буде представлена однією стрічкою режисера Єви Нейман «Будинок з баштою» у секції «На Схід від Заходу».

Цьогоріч до програми   Карловарського кінофестивалю зібрано 217 художніх повнометражних фільмів і 56  документальних стрічок, третина з яких саме в Карлових Варах матиме свою європейську чи світову прем’єру.

На думку художнього директора Карловарського фестивалю Карела Оха, фільми  секції «На Схід від Заходу» (East of the West), де зібрані  фільми авторів зі Східної Європи, цього року є найбільшою гордістю фестивалю.  «Цього року ми надаємо більшої, ніж у минулі роки, ваги саме цій секції. У секції «На Схід від Заходу» зібрані фільми – дебюти митців, а також стрічки відомих талановитих авторів, їх усього 12. Думаю, що ці фільми дають цікавий і пластичний образ того, що діється на наших землях, і представляють, наскільки талановитими є наші майстри», – зазначає Ох.

 Саме в цій секції єдиним фільмом на фестивалі представлена Україна. Це чорно-біла стрічка режисера родом з Одеси Єви Нейман «Будинок з баштою». «Цей художній фільм другий у біографії дуже талановитого українського режисера Єви Нейман. Її перша стрічка була представлена на фестивалі в Роттердамі й називалась «Біля річки». «Будинок з баштою» мене зацікавив дуже високою культурою образу, він знятий за твором письменника Фрідріха Ґоренштейна, який, до речі, був автором стрічки Тарковського «Solaris». Нинішній фільм розповідає про долю 8-літнього хлопчика, який посередництвом захоплюючих образів спостерігає за невтішними подіями кінця Другої світової війни», – розповів директор  фестивалю.

 На цьогорічному Карловарському фестивалі  також покажуть 15-годинну  стрічку британського режисера Марка Казінса «Одісея». Фільмом-закриття 7 липня буде  нова стрічка Вуді Алена «До Рима з любов’ю».

Читайте також: Третій пітчинг: українське кіно дорослішає

Нагадаємо, на цьогорічному  Каннському кінофестивалі фільм українського режисера Сергія Лозниці «В тумані» отримав приз міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI.