Новини 2012-07-03 17:19

Депутати, які проголосували за мовний закон "регіоналів"

Законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики" підтримали 248 народних депутатів Верховної Ради. У повному складі за законопроект проголосувала фракція КПУ та майже всі депутати Партії регіонів і Народної партії.

У Партії регіонів закон не підтримали через відсутність на засіданні Сергій Василенко, Сергій Головатий та Сергій Харовський. Утримався під час голосування - Анатолій Коржев.

У фракції "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина" проти законопроекту вцілому проголосували двоє депутатів: Зоя Шишкіна та Олена Шустік. Водночас не голосували взагалі 56 депутатів, ще 43 депутати були відсутні. 

Із фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” не голосував 41 депутат, 20 - відсутні.

Законопроект підтримав один депутат НУНСу - Ігор Палиця - член групи з міжпарламентських зв’язків з Російською Федерацією. Як зазначається на сайті Верховної Ради, проживає в місті Яремче Івано-Франківської області. 

Серед тих, хто підтримав законопроект Ківалова-Колесніченка, 10 позафракційних: Олександр Буряк, Богдан Губський, Ігор Воротнюк, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов, Олександр Шепелев та Олег Маліч.

У статистиці Ради зазначено, що спрацювала і картка віце-спікера Миколи Томенка. Втім, з відео голосування Ради видно, що Томенка на місці не було.

У повному складі законопроект підтримала фракція Комуністичної партії України і майже вся Народна партія, окрім Миколи Рудченка.

Ухвалити цей закон також допомогли два члени групи «Реформи заради майбутнього» Валерій Гацько та Євген Константинов.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". «За» проголосували 248 народних депутатів