Новини 2012-07-11 14:21

Головний податківець оголосив, що кількість "спрошенців" в Україні зросла

Кількість представників малого та середнього бізнесу в Україні зросла після запровадження нової моделі спрощеної системи оподаткування. Про це під час брифінгу повідомив голова Державної податкової служби Олександр Клименко.

"На початку року я обіцяв оприлюднити статистику щодо кількості "спрощенців". Ось вона: загальна кількість представників малого бізнесу зросла на 149 тис. підприємців. Тепер в Україні 1 млн 154 тис. платників єдиного податку", – сказав керівник податкової.

Головним чинником зростанням сегменту малого бізнесу він вважає підвищення рівня податкового сервісу.

"Платники єдиного податку швидко, без конфліктів перейшли на нові правила. Це відбулося за рахунок професійної організації процесу. І підприємці відреагували на це відповідним чином – цілком позитивно. Вони залишилися в економіці та вчетверо збільшили сплату єдиного податку", – підкреслив Олександр Клименко.

Як повідомлялося у травні, Державна податкова служба майже удвічі скоротила кількість планових перевірок малого бізнесу. 

Нагадаємо, що податковою службою у поточному році подовжено мораторій на фактичні перевірки представників малого бізнесу. У Податковій зазначають, що вже другий рік жоден податковий інспектор чи міліціонер не відвідує з такою перевіркою ані ринку, ані іншого місця, де здійснюють свою діяльність представники малого бізнесу.

На початку лютого голова Податкової заявив, що в 2012 році кількість перевірок підприємств Державною податковою службою скоротиться до 8 тисяч. За його словами, добровільна сплата податків за 2011 рік склала 96 %.

Читайте також: бізнес оцінив роботу податкової на "двійку"

схожі новини