Новини 16:09

Екс-директор Київського зоопарку запевняє, що не змогла б вкрасти 300 мільйонів. Стільки там ніколи не було

Екс-директор Київського зоопарку Світлана Берзіна не згодна з висновками про порушення в звіринці, викладеними в звіті Контрольно-ревізійного управління столиці. Про це вона заявила ЛігаБізнесІнформ.

«328 млн.грн. (сума порушень, встановлена за результатами ревізії зоопарку, - ред.) - це сума яку зоопарк не міг ні отримати з бюджету за період 2008-2010 рр., ні сам заробити. Як же їх можна було викрасти? 95% фінансування за рахунок бюджету - це гроші на заробітну плату, як їх можна було вкрасти? За три роки це близько 20-22 млн. грн. Ще з бюджету в 2008 році виділялися гроші на комунальні послуги, в 2009 році, - на будівництво павільйону «Тропічні ведмеді», близько 1,26 млн. грн., в 2010 році на оплату газу і тепла - близько 1,5 млн. грн.»., - заявила вона.

При цьому Берзіна відмітила, що 12 мавп, яких передали до благодійному фонду «Дитинство», - «відбраковані тварини, що не мають ніякої цінності».

«Тварини були передані офіційному представникові благодійної організації безкоштовно на основі оформленої договірної документації. Якщо тварини не потрапили адресатові, це, звичайно, не знаходить з мого боку ніякого пояснення, але у такому разі благодійна організація повинна звертатися в міліцію і розбиратися зі своїми уповноваженими особами, які отримували тварин», - відмітила екс-директор столичного зоопарку.

Коментуючи ситуацію з шимпанзе і гієнами, Берзіна повідомила, що перед звільненням доручила юристам готувати позовну заяву на постачальника тварин.

«Це звичайна процедура. Керівництво зоопарку повинне було це питання довести до логічного кінця і повернути аванс за гієн, які не були поставлені, і шимпанзе, яка померла в період карантину. Не бачу в цьому жодних проблем», - заявила вона.

За словами екс-директора Київського зоопарку, два співробітники - двірник і охоронець, яких в звіті називають «мертвими душами», постійно знаходилися на робочому місці.

«Те що «Дитячий зоопарк» працював певний період без квитків, це, звичайно, порушення. Перед своєю тимчасовою відставкою я дала вказівку замовити виготовлення квитків, і вони були виготовлені до відкриття цієї експозиції. Проте, виручка від цієї експозиції здавалася в касу зоопарку, а не осідала в кишенях приватних підприємців», - стверджує Берзіна.

При цьому екс-директор звіринця підкреслила, що «прийняла зоопарк з офіційно документованими в результаті фінансового аудиту розкраданнями на суму 59,9 млн.грн. на будівництві павільйонів-довгобудів, з порушеними тендерними процедурами і завищеними цінами на закупівлю кормів на суму 3,6 млн.грн., приватними кіосками і складськими приміщеннями на території зоопарку, які знаходилися там без яких-небудь документів, низкою порушень природоохоронного законодавства. Тільки штрафів в 2008 році зоопарк заплатив близько 350 тис. грн. за «діяльність» попереднього керівництва.

«Я вважаю, що вже давно треба покласти край нагнітанню обстановки і пошуку сенсацій навколо зоопарку. У моїй дискредитації на посту генерального директора були зацікавлені окремі особи, які упродовж багатьох років використовували усі ресурси зоопарку в цілях своєї наживи і розвитку власного бізнесу. Я про це неодноразово заявляла. Ситуація з протистоянням зайшла в безвихідь, страждав зоопарк і його колектив, що послужило, по суті, основною причиною для моєї подачі заяви про звільнення із займаної посади», - сказала Берзіна.

Як повідомлялося раніше, Контрольно-ревізійне управління Києва виявило у КП «Київський зоопарк» порушень фінансової дисципліни на 328,2 мільйона гривень.