Новини 22:56

Українці ігнорують урядову іпотеку

У 12 регіонах країни не укладено жодного договору і, відповідно, не видано жодного кредиту за програмою дешевої іпотеки під 3%, що її започаткував уряд з травня цього року. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства.

Повідомляєтсья, що наразі в Україні кількість іпотечних кредитів, виданих у рамках програми здешевленої іпотеки, зросла до 79.

За даними міністерства, 16 кредитів у рамках цієї програми укладено минулого тижня.

Лідером за кількістю бажаючих громадян і виданих кредитів залишається Київ, де видано 29 кредитів. Всього виявили бажання скористатися програмою 1326 жителів столиці.

У Мінрегіоні повідомили, що всього банки профінансували 56 кредитів на загальну суму 14,7 млн. грн. З них у Києві - 29 кредитів на загальну суму 9,9 млн. грн, 7 кредитів у Сумській області на суму 1,1 млн. грн, по 6 кредитів профінансовано в Харківській і Полтавській областях, 3 - в Криму, по 1 кредиту в Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Рівненській і Чернігівській областях.

Разом з тим, у 12 регіонах країни (у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях, а також Севастополі) не укладено жодного договору і, відповідно, не видано жодного кредиту.

Нагадаємо, 11 липня у Мінрегіоні заявили, що влада на місцях повинна "активніше роз'яснювати зацікавленим громадянам умови отримання здешевленої іпотеки".

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенту віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.

схожі новини