Новини 2012-07-17 09:27

Екс-посол Сирії упевнений, що Асад готовий застосувати хімічну зброю

Високопоставлений сирійський політик, який перейшов на сторону опозиції, заявив, що правлячий в країні режим готовий застосувати хімічну зброю, якщо опиниться в безвихідному становищі.

"Я впевнений, що якщо режим Башара Асада буде загнаний в кут ... він скористається такою зброєю", - заявив колишній посол Сирії в Іраку Наваф Фарес.

Він заявив, що, згідно з непідтвердженими даними, подібна зброя, можливо, вже була використана. "Є інформація, хоча і непідтверджена, що хімічна зброя була застосована в Хомсі", - сказав Фарес.

Він також заявив, що вибухи бомб, що відбулися в різних містах Сирії, були організовані представниками режиму спільно з бойовиками "Аль-Каїди".

Він упевнений, що сирійський уряд "обов'язково буде повалений"."Я абсолютно впевнений, що цей уряд незабаром буде повалений. Я сподіваюся, що це відбудеться якомога швидше, щоб зменшити число жертв", - вважає Фарес.

Фарес є найбільш високопоставленим політиком, який залишив сирійський режим з моменту початку повстання проти президента Асада.

Колишній дипломат займав високі пости в правлячій партії Баас, сирійських органах безпеки, а також був губернатором в різних провінціях Сирії.

Відомо, що Сирія володіє значними запасами хімічної зброї.

Останнім часом сусіди Сирії та провідні країни Заходу висловлювали побоювання з приводу збереження хімічної зброї в разі падіння режиму.

Нагадаємо, 15 липня Червоний хрест оголосив конфлікт у Сирії, який триває з березня 2011 року, громадянською війною. Хвиля насильства докотилася вже до столиці – Дамаска.

У п'ятницю закінчується мандат наглядової місії ООН і для його продовження потрібна резолюція Ради Безпеки.

Сьогодні спецпредставник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан, зустрінеться з президентом Росії Владіміром Путіним для обговорення ситуації в Сирії.

Росія є головним союзником сирійського уряду і зустріч Аннана з Путіним відбувається на тлі вимог міжнародного співтовариства застосувати до режиму Башара Асада більш жорсткі заходи.

схожі новини