Новини 2012-07-27 19:16

У Росії побачили, як Україна наближається до Митного союзу

Ратифікація Верховною Радою України договору про зону вільної торгівлі СНД стане кроком до входження до Митного союзу. Таку точку зору висловивє голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький.

"Це довгоочікуване рішення. Сьогодні ратифікацію ЗВТ у Верховній Раді можна тільки вітати. Нарешті! Це найважливіший договір для всієї економічної інтеграції на теренах СНД на роки вперед. А для України договір про ЗВТ може стати кроком до входження до Митного союзу", - сказав Слуцький.

За його словами, ратифікація договору необхідна для забезпечення умов для повноцінного і ефективного функціонування зони вільної торгівлі на території СНД і створення сприятливого інтеграційного середовища на основі норм СОТ.

"У договорі передбачаються положення, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також чіткі правила в області субсидування, що відповідають світовій практиці. Принципово важливою відмінністю договору від діючих на території СНД угод є наявність інструменту примушення сторін, які порушують домовленості, до виконання своїх зобов'язань", - сказав Слуцький.

Нагадаємо, екс-міністр економіки України Богдан Данилишин 24 липня заявив, що ратифікація Україною договору про ЗВТ СНГ не вирішить питання щодо зміцнення торговельно-економічної співпраці на території Співдружності, і може стати кроком наближення до Митного союзу. "Це можна розглядати також як черговий крок наближення до Митного союзу, який на даний час особливо інтенсивно пропагується російською стороною", - зазначив Данилишин.

Верховна Рада планує ратифікувати договір про ЗВТ СНД на позачерговій сесії 30 липня. На думку експертів, договір про вільну торгівлю з СНД, який ратифікує Рада, може мати сумнівну легітимність.

Як повідомлялось, 12 липня в Ялті на спільній з президентом Росії Владіміром Путіним прес-конференції президент Віктор Янукович сказав, що не виключає, що Україна інтегрується до Митного союзу Єдиного економічного простору.