Новини 17:16

Укравтодор: при нинішньому фінансуванні дороги відремонтують за 85 років

Якщо ремонт доріг фінансуватиметься на нинішньому рівні, то привести їх у належний стан можна буде лише за 85 років. Про це заявив радник голови Державної служби автомобільних доріг України Євген Прусенко.

«Із 176 тисяч кілометрів доріг загального користування торік було відремонтовано понад 2 тисячі кілометрів. Це трохи більше 1%. З такими темпами ми відремонтуємо дороги за 85 років», - зазначив Прусенко.

За його словами, необхідність у збільшенні обсягів таких робіт є цілком очевидною.«На цьому наголошує й уряд. Нам потрібно як мінімум ремонтувати щорічно доріг уп'ятеро більше - тобто, 10 тисяч кілометрів, а для цього потрібні ресурси», - зауважив радник голови Укравтодору.

Прусенко нагадав, що мережа доріг в Україні була сформована наприкінці 60-70 років минулого століття. «Вони не ремонтувалися в переважній більшості по 30-40 років. А це означає, що міжремонтний термін (12-15 років) пропущений три-чотири рази. І рік у рік інтенсивність руйнувань, особливо після зими, збільшується», - підкреслив він.

При цьому радник голови Укравтодору додав: «Якщо два роки тому кількість таких доріг державного значення становила 32%, то вже торік - 56%. І процес природного фізичного старіння дороги зупинити швидко не вдасться».

При цьому він заявив, що у2008 році після ремонту було відкрито рух на 92 км доріг, у 2010-му - 973 км, а торік - на 2007 км.

Нагадаємо, у травні цього року міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що для поліпшення всіх магістральних доріг у країні необхідно 8-10 років.

схожі новини