Новини 11:00

Ірина Хакамада: Росія стоїть на порозі політичної кризи

У Росії прослідковується початок політичної кризи, головною відмінною рисою якої є розкол еліти. Про це в своєму блозі написала російська політична та громадська діячка Ірина Хакамада.

Хакамада робить такі висновки із випадку з російським опозиціонером Геннадієм Гудковим.

«Запити слідчого комітету і прокуратури в Державну Думу про зняття з депутата-опозиціонера Геннадія Гудкова депутатської недоторканності з подальшою метою позбавлення мандата депутата носить символічний характер. Полковник КДБ у відставці, контррозвідник, в минулому депутат «Єдиної Росії». Помірна опозиційність в поєднанні з консервативною неліберальної, але демократичною ідеологією, дозволяла займати стабільну позицію в політичному істеблішменті, об'єднатися з Мироновим, провести сина в Думу і дружину в сенатори. Володіння охоронним успішним бізнесом забезпечувало відносну незалежність в просуванні політичних проектів. Свій зі своїх, як мовиться», – пише Хакамада.

Водночас, як вона зазначає, виникає запитання, чому стався такий «перший випадок абсолютно політичного замовного позбавлення депутатського статусу незручного політика, фактично зі «своїх».

«По-перше, сім'я Гудкова, на відміну від Михалкових, вийшла за рамки неписаних правил системи, злившись з протестною вулицею і знайшла силу, неконтрольовану вже владою. Поведінка правоохоронних органів з цієї поштовхи зору логічно: послабити, позбавивши статусу і грошей. По-друге, як і у випадку з К.Собчак, донести до Гудкова і йому подібних, останнє попередження про можливі наслідки руйнівної для системи діяльності», – додає діячка.

«Що відбувається? Мені здається намічається політична криза. Головною відмінною рисою його в Росії завжди є розкол еліти. Згадаймо сварку Єльцина і Горбачова, або Єльцина і Хасбулатова, або Єльцина і Дудаєва. Зараз здається, що Гудков на такий масштаб не тягне. Але із струмочків виходять річки…», – підсумовує Хакамада.

Нагадаємо, депутат Держдуми від "Справедливої Росії" Геннадій Гудков повідомив, що в Думу надійшло подання від генпрокурора Юрія Чайки про позбавлення його депутатських повноважень. За словами Гудкова, лист на ім'я спікера Думи Сергія Наришкіна називається "Про порушення депутатом Гудковим умов здійснення своїх повноважень, а також етичних норм", і в ньому містяться відомості, які раніше містилися в листі, що надійшов в Думу з російського Слідчого комітету. Зокрема, прокуратура звинувачує Гудкова в тому, що він продовжував займатися бізнесом вже після обрання депутатом.

схожі новини