Новини 2010-12-24 15:02

Тимошенко звинувачують у закупівлі "швидких допомог" за завищеною ціною

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабінетом Міністрів Юлії Тимошенко. Про це на прес-конференції повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

"Порушено кримінальну справу щодо придбання тисячі автомобілів так званої "швидкої допомоги", - сказав він.

 

Він повідомив, що, за даними проведених експертиз, автомобілі було придбано за ціною, завищеною на 50 млн гривень. При цьому вони не підходять для використання як автомобілі швидкої допомоги.

 

Пшонка нагадав, що автомобілі було куплено під час виборчої кампанії на виборах президента, у яких брала участь і Тимошенко.

 

14 вересня 2009 року між державним підприємством "Укрмедпостач" і компанією Vamed Engineerin (Австрія) було підписано договір про поставку автомобілів Opel Combo за кошти кредиту, узятого під держгарантії, які надалі Кабмін Тимошенко передавав як автомобілі швидкої допомоги для експлуатації в сільській місцевості.

 

Довідка Тижня

 

23 грудня слідчий відділ прокуратури Сумської області зажадав від ряду місцевих ЗМІ надати інформацію про те, чи друкували вони статті про дарування Юлією Тимошенко автомобілів «Opel Combo» установам охорони здоров'я.

 

20 грудня Генпрокуратура висунула обвинувачення Тимошенко в нецільовому використанні коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу. 22 грудня з екс-прем'єра взяли підписку про невиїзд.