Новини 2012-09-20 19:47

Київрада передала в оренду Гостинний двір

Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,02 гектара на Контрактовій площі, 4 - Гостинний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. За відповідне рішення проголосували у четвер, 20 вересня, 75 з 107 зареєстрованих в залі депутатів.

В рішенні зазначається, що земельна ділянка відводиться за рахунок міських земель не наданих у власність чи користування.

На цій ділянці розташований цілісний майновий комплекс державного майна будівлі "Гостинний двір" площею 9, 433 кв метри. Визначено, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки – 81 млн 209 тис. грн; орієнтовний розмір орендної плати становитиме 9 млн 545 тис. грн.

Нагадаємо,  13 вересня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення, поданий заступником голови КМДА Михайлом Кучуком, про передачу 1,02 га землі на Контрактовій площі, 4 ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація” для реконструкції будівлі Гостинного двору під торговельно-офісний центр з облашуванням гостьової парковки.

19 липня  Окружний адміністративний суд Києва відмовився припинити дію постанови Кабінету міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року про виведення Гостинного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території.

3 серпня 2012 року президент   Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню", яким схвалив дозвіл на приватизацію Гостинного двору.

 Закон Верховна Рада ухвалила 5 липня. Перехідними положеннями закону було передбачено, зокрема, внести зміни до Переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, виключивши з нього Гостинний двір.

5 вересня у парламенті було зареєстровано проект закону, що передбачає повернення будівлі до Переліку пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації.

Від травня громадські активісти проводили  безстрокову акцію на захист Гостинного двору від забудови. 

Читайте також: На київський Гостинний двір націлилися комерційні структури, дотичні до Януковича