Новини 2012-10-01 13:10

The Washington Post: домінування Росії на європейських ринках енергоносіїв минає

Американський сланцевий бум підриває російські ринки і державну політику. Про це йдеться в статті The Washington Post.

«Процес під назвою гідророзрив трясе світові енергетичні ринки від Вашингтону до Москви та Пекіну. Дехто нині передбачає нечуване у минулому – в найближчому майбутньому США не будуть імпортувати природний газ, від чого найбільше програє Росія», - пише видання.

«Це час, коли все стає з ніг на голову. Час домінування (Росії – Ред.) на європейських ринках в минулому», - вважає експерт з Росії у Brookings Institution Фіона Хілл.

«Відносне багатство США, Китаю та Росії і їх здатність справляти вплив пов’язані з розвитком газового ринку у світі», - йдеться у звіті Школи державного управління імені Кеннеді при Гарвардському університеті.

«Енергетичні компанії США прагнуть експортувати природний газ. Але питання є настільки чутливим, що адміністрація Обами відклала рішення про дозвіл на експорт до закінчення виборів, оскільки у квітні Sierra Club подав до суду, щоб заблокувати один із планів для експорту. Позивач посилається на можливість збільшення вартості природного газу всередині країни та збитки для екології.

Втім, на думку Кеннета Медлока III з Інститут публічної політики Джеймса Бейкера, сам потенціал до експорту вже може дозволити іншим країнам вимагати нижчих цін від Росії», - зазначає  The Washington Post.

«Це змінює для всіх політику за столом переговорів», - зазначив Медлок.

Втім, як вважає Фіона Хілл, в питанні розвитку газу в США залишається одна величезна невідома. На відміну від Росії і деяких інших країн, ні уряд, ні одна приватна компанія не можуть його контролювати або направляти.

«Питання в тому, чи зможуть США зробити, те, що роблять росіяни.  Чи зможуть вони використовувати це (експорт газу – Ред.) в якості політичного інструменту?», - підкреслила Хілл. 

схожі новини