Новини 2012-10-03 13:22

Ганне Северінсен: В українських медіа посилюється самоцензура

В Україні спостерігається дедалі більше проплачених матеріалів у ЗМІ, що свідчить про збільшення кількості випадків підкупу редакторів і журналістів, а відтак про посилення самоцензури. Про це пише екс-глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи в Україні Ганне Северінсен у статті для чергового числа «Українського тижня».

Северінсен відзначила, що в Україні немає прозорості в питаннях володіння основними інформресурсами.

«До того ж спостерігається дедалі більше «джинси», проплачених матеріалів у ЗМІ. Часто воно таке неприховане, що впадає в око відразу. Але ця практика свідчить про збільшення кількості випадків підкупу редакторів і журналістів, а відтак про посилення самоцензури», - відзначає Северінсен.

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ також вказала на нові загрози  свободі мас-медіа з боку законотворців, зокрема про  скасований законопроект про наклеп. «Це документ, який прямо суперечить обов’язкам України перед Радою Європи», - відзначила Северинсен.

Читайте також: Операція «Наклеп»: влада відволікає увагу суспільства

Також Северінсен прокоментувала ситуацію з «Українським тижнем»: «Незалежні часописи на зразок «Українського тижня» нині зазнають дискримінації на медіа-ринку, зокрема витіснення з місць розповсюдження в Міжнародному аеропорту «Бориспіль», через те, що публікують «матеріали проти нинішнього уряду». Україна не повинна дозволяти таких проявів тиску на вільну пресу, як приклад нецивілізованої реакції на чесну, відверту й відкриту роботу журналістів», - заявила Северинсен.

Читайте також: Останні незалежні видання в Україні під загрозою

Більше читайте в статті Ганни Северінсен у №40 «Українського тижня».

схожі новини