Новини 19:44

Під час кризи рівень банкрутства дрібних підприємств у сталих економіках у 2-3 нижчий, ніж в Україні

Оскільки дрібні підприємці не можуть спиратися на допомогу банків, рівень банкрутства саме у цьому секторі є найвищим. Про це пише президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий у черговому числі «Українського тижня».

Він зазначає, що в українських реаліях висока просторова і статутно-функціональна мобільність малих фірм і незначна вартість капітальних  засобів є перешкодами для банківського кредитування, оскільки це підвищує ризикованість відповідних позичкових операцій (що впливає і на рівень процентних ставок).

«Не можуть спиратися дрібні підприємці й на допомогу банків при виникненні критичних заборгованостей, коли потребують перекредитування. Саме тому відсоток банкрутств у цьому секторі є найвищим», - пише Лановий.

«У кризові часи у сталих економіках він становить 10-15%, в Україні ж під час фінансової кризи  2008-2009 років сягнув 35-40%», - зазначає економіст.

«З цих причин український малий бізнес не знаходить порозуміння з банками і користується переважно власними (позабанківськими) джерелами запозичень», - пояснює Лановий.

Він зазначає, що в Україні поза банками обертається великий обсяг готівки (порівняно з іншими європейськими країнами), становлячи приблизно третину всього обсягу грошової маси країни.

«Ще більше вражає порівняння обсягів іноземної валюти, на руках у населення, яке, за оцінками Національного банку, сягає $60 млрд, із залишком валютних ресурсів комерційних банків, що на сьогодні дорівнює приблизно $9 млрд», - зазначив Лановий.

Більше про це читайте у статті "Малий і середній бізнес в облозі"у №40 «Українського тижня».

схожі новини