Новини 11:04

На Донеччині УПЦ МП хоче забрати храм УПЦ КП. Архієпископ погрожує спалити себе

Донецька влада планує передати храм в селі Кам’янка Тельманівського району Донецької області новоствореній громаді Московського Патріархату. Про це повідомляє прес-служба УПЦ КП з посиланням на керуючого Донецькою єпархією УПЦ Київського Патріархату архієпископа Сергія (Горобцова).

«Я маю інформацію про те, що на найближчий сесії сільської ради має бути прийняте рішення про передачу Вознесенського храму громаді Московського Патріархату – незважаючи на те, що храм був відновлений силами громади Київського Патріархату, що вся наша єпархія допомагала, щоби привести його у належний вигляд. П’ятнадцять років ані Кам’янка, ані храм у ній Московський Патріархат не цікавили. Бо храм був у напівзруйнованому стані, у віддаленому селі. Тому тут навіть «паперової» парафії МП не було зареєстровано. Але тепер вони зацікавилися – і замість того, щоби створити щось своє, вони хочуть відібрати те, що зроблене нашими зусиллями», - зазначає архієпископ Сергій.

Наразі священик надіється тільки на зустріч з губернатором Донецької області Анатолієм Близнюком. Якщо влада не прислухається, владика Сергій говорить, що йому нічого не залишиться, як спалити себе.

«Я виріс і все своє життя провів на Донбасі, я – місцевий, а тому прекрасно розумію, що без вказівок згори у нас такі речі не робляться. У мене ще залишилося сподівання на те, що я зможу переконати нашого губернатора Анатолія Михайловича Близнюка втрутитися у цю ситуацію і не допустити беззаконня. Але поки що організувати таку зустріч не вдається...

Я знаю, що це недобре – але якщо закон не виконується, якщо влада, яка поставлена охороняти правду, сама діє проти правди, якщо ніяким іншим чином не можна захистити свої права – то мені залишається лише вийти на площу, облити себе бензином і спалити. Бо скільки ж можна з нас знущатися?! Я був поставлений архієреєм для того, щоби за свою паству віддати навіть життя – і я готовий це зробити, якщо ніяким іншим чином не можна зупинити той шалений тиск, який ми тут відчуваємо», - зазначає владика.

Владика Сергій повідомив, що рейдери скористалися відсутністю певних документів, які би остаточно закріплювали права громади Київського Патріархату на Вознесенський храм. 

«Рішення про передачу напівзруйнованого храмового приміщення ухвалювалося ще у час губернаторства  Щербаня, але тоді документально процес було не завершено, бо громада вважала, що достатньо і тих актів та документів, які у них є. Ось цим і скористалися рейдери. Зараз для них у всіх владних кабінетах – «зелена вулиця», їм оформлюють всі документи ледь не миттєво. А нас всюди випроваджують – мовляв, «не можемо нічим допомогти», - додає священик.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок захоплення храму УПЦ КП представниками УПЦ МП. Зокрема, нещодавно храм святителя Димитрія Ростовського у м. Макарові на Київщині був захоплений представниками УПЦ МП.