Новини 08:51

Україна може почати закупівлю газу в німецької RWE вже у листопаді

НАК "Нафтогаз України" веде переговори з німецькою RWE про імпорт газу в Україну через територію Польщі. Перші поставки можуть початися вже у листопаді.

Про це повідомив учора агентству Petroleum Argus глава департаменту балансів газу, метрології та обліку газу та нафти НАК Павло Афанасьєв.

За його словами, вже в листопаді можуть початися перші поставки на рівні 1 млн кубометрів газу на день, а в перспективі цей обсяг може бути збільшений в 12 разів.

Газ пропонується постачати через територію Польщі при реверсі однієї з ліній, які з'єднують газотранспортну систему України і Польщі.

"Є також технічні можливості отримувати газ через Угорщину", - цитує Афанасьєва Petroleum Argus.

Афанасьєв у коментарі Petroleum Argus не уточнив ціни, за якими буде поставлятися паливо RWE, але заявив, що вони будуть нижчими, ніж у Газпрому, хоча і не набагато.

Як пише газета "Коммерсант-Украина", переговори співпали із зростанням біржових цін на газ на спотовому ринку в Європі: вони збільшилися майже до $400 за тис. кубометрів, що є максимумом з початку весни. Втім, зазначає видання, навіть аномально високі ціни на газ на спотовому ринку дозволяють Україні отримувати його дешевше на $30 за тис. кубометрів у порівнянні з поставками Газпрому.

Глава відділу з комунікацій та стратегії RWE Сабіна Ешке і прес-служба Міненерго підтвердили факт переговорів, але відмовилися від більш докладних коментарів. "Цим питанням займаються, переговорний процес триває. Іншої інформації поки немає", - заявили в прес-службі міністерства.

Нагадаємо, рамкову угоду з німецькою RWE Supply & Trading Нафтогаз підписав у травні цього року. Конкретних зобов'язань він не містить, але обумовлює можливість закупівлі близько 5 млрд кубометрів газу в рік.

Тоді в Міненерго повідомляли, що ведуться переговори про постачання через територію Словаччини. Але в травні заступник голови Нафтогазу Вадим Чупрун відзначив, що російський Газпром перешкоджає прийняттю словацької транспортної компанією Eustream рішення про реверс газу.

Так, по досягненні Україною домовленості про постачання німецького газу словацька сторона отримала від російської монополії попередження про можливе скорочення обсягів транзиту через її територію. Пізніше дозвіл на реекспорт від Словаччини вдалося отримати за допомогою Єврокомісії, але виникли і технічні перешкоди - для організації поставок необхідно будівництво реверсивної перемички вартістю $18-20 млн.

Поставки через Польщу також зажадають інвестицій в інфраструктуру, оскільки насосні станції на кордоні можуть пропускати тільки 4,38 млрд кубометрів на рік.

схожі новини