Новини 2011-01-12 11:42

Марія Матіос заявляє про політичне переслідування

Відома українська письменниця Марія Матіос звернулася з відкритим листом до генерального прокурора Віктора Пшонки. У листі письменниця заявляє про початок політичного переслідування після виходу її останніх книг.

За словами письменниці, у грудні правоохоронці розшукували «громадянку Марію Матіос» у приміщенні львівського видавництва «Піраміда». На прохання працівників видавництва пояснити причини розшуку письменниці, яка проживає у Києві, «міліціонери відмовилися показувати документи, які мали при собі, лише з відстані продемонстрували якесь доручення та ксерокопії сторінок моєї книжки».

 

Вже на початку січня правоохоронці розшукували письменницю за київською адресою, де Матіос із родиною колись винаймала житло.

 

«Такі дії працівників правоохоронних органів мають всі ознаки шантажу та безпідставного психологічного тиску», - заявляє письменниця.


Повний текст відкритого листа читайте тут.


Марія Матіос є автором таких книг, як «Солодка Даруся», «Нація», «Життя коротке» та інших. Вона є володаркою найвищих літературних та державних нагород в Україні, її книги перекладені за кордоном.