Новини 2011-01-12 12:37

МАК вважає, що у катастрофі літака Качинського винен екіпаж

Неприйняття екіпажем літака польського президента Леха Качинського рішення про відхід на запасний аеродром стало безпосередньою причиною авіакатастрофи під Смоленськом. Про це заявила голова Міждержавного авіаційного комітету (МАК) РФ Тетяна Анодіна.

"На підставі аналізу всіх результатів розслідування технічна комісія встановила, що безпосередніми причинами катастрофи були: неприйняття екіпажем своєчасного рішення про вихід на запасний аеродром при неодноразової і вчасно отриманій інформації про фактичні метеоумови на аеродромі "Смоленськ-Північний", - заявила Анодіна, передає Інтерфакс.

 

"Зниження літака проходило в умовах невидимості наземних орієнтирів. Належної реакції при спрацьовуванні системи раннього попередження TAWS належної реакції не було, - повідомила Анодіна. - Це призвело до катастрофи".

 

Крім того, Анодіна додала, що на екіпаж літака президента Польщі здійснював психологічний тиск головнокомандувач ВПС країни, який знаходився в кабіні пілотів. Згідно з даними експертизи, в його крові було виявлено алкоголь, передає ИТАР-ТАСС.

 

За словами глави МАК, недоліки інфраструктури аеродрому "Смоленськ-Північний", стану і технічного рівня радіотехнічного, світлосигнального і метеообладнання, наземних засобів об'єктивного контролю, а також дії групи керівництва польотами, на думку технічної комісії та незалежних міжнародних експертів, не були причиною катастрофи, передає Росбалт.

 

При цьому Анодіна вказала, що системними причинами катастрофи МАК вважає проблеми у підготовці екіпажу. «Мали місце суттєві недоліки в частині підготовки формування екіпажу, контролю готовності до польоту і вибору запасних аеродромів», -зазначила вона.

 

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня минулого року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих президент, його дружина і частина керівництва країни.

 

Росія вже направила Польщі звіт про розслідування причин катастрофи.