Новини 2012-12-18 11:44

Бригинець заявляє про захоплення Гостинного двору у Києві

Представники підприємства «Укрреставрація» захопили територію Гостинного двору та намагаються заблокували вхід. Про це народного депутата Олександра Бригинця повідомили активісти Києва.

«Я звернувся до Попова, як до керівника міста, з вимогою вжити заходів направлених на припинення протистояння між громадою та забудовниками з метою зняття загострення конфлікту, який виник у зв’язку з намаганням перебудувати Гостинний двір у торговий центр», - наголосив Бригинець.

Він заявив, що сьогодні після засідання Верховної Ради представники міжфракційного об’єднання «Столиця України» відвідають скандальний об’єкт.

Нагадаємо,, Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,02 гектара на Контрактовій площі, 4 - Гостинний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. 

Читайте також: На київський Гостинний двір націлилися комерційні структури, дотичні до Януковича

Як відомо, 13 вересня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення, поданий заступником голови КМДА Михайлом Кучуком, про передачу 1,02 га землі на Контрактовій площі, 4 ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація” для реконструкції будівлі Гостинного двору під торговельно-офісний центр з облашуванням гостьової парковки.

19 липня  Окружний адміністративний суд Києва відмовився припинити дію постанови Кабінету міністрів про виведення Гостинного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території.

А 3 серпня президент Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню", яким схвалив дозвіл на приватизацію Гостинного двору. 

Від травня громадські активісти проводять  безстрокову акцію на захист Гостинного двору від забудови.

схожі новини