Новини 2012-12-19 08:39

Уночі невідомі атакували Гостинний двір у Києві

У ніч з вівторка на середу Гостинний двір атакували, міліція мовчки спостерігала і не втручалася. Про це у своєму блозі на «Українській правді» написав активіст Ігор Луценко.

«О 2:45 почалась атака. Виштовхали частину наших на вулицю, частина забарикадувалася. Міліція – нуль реакції», – розповів він.

«2 години після того почали заводити техніку. Я під’їхав і заблокував в’їзд машиною. Вони, розхитуючи, посунули її по льоду. Я сидів у машині, закрився, думав – перевернуть. Бачив, як наші кидаються під колеса камазів», – додав активіст.

За його словами, двох активістів – Андрія Пастушенка  і Вадима Торопова – сильно побили. Пастушенка забрала швидка.

«Завели всю техніку, 2 самосвали, 1 кран і 1 якусь гусеничну установку. Закрили і заблокували знову ворота. Далі виламали двері туди, де забарикадувались наші. Не знаємо, що з ними зараз», – повідомив Луценко.

Як повідомлялося раніше, 18 грудня народний депутат Олександр Бригинець заявив, що представники підприємства «Укрреставрація» захопили територію Гостинного двору і намагаються заблокувати до нього вхід. 

Нагадаємо, що Київрада передала «Укрреставрації» в оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,02 гектара на Контрактовій площі, 4 - Гостинний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. 

Як відомо, 13 вересня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення, поданий заступником голови КМДА Михайлом Кучуком, про передачу 1,02 га землі на Контрактовій площі, 4 ПАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація»» для реконструкції будівлі Гостинного двору під торговельно-офісний центр з облашуванням гостьової парковки.

19 липня  Окружний адміністративний суд Києва відмовився припинити дію постанови Кабінету міністрів про виведення Гостинного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території.

А 3 серпня президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», яким схвалив дозвіл на приватизацію Гостинного двору. 

Від травня громадські активісти проводять  безстрокову акцію на захист Гостинного двору від забудови.