Новини 2012-12-19 11:56

Міліція запевняє, що рейдерського захоплення Гостинного двору не було

Міліція спростовує інформацію про рейдерське захоплення Гостинного двору на Подолі в Києві. Про це заявив начальник прес-служби Головного управління МВС у Києві Ігор Михалко.

«Ніякого рейдерського захоплення не було. 8 активістів зайшли в приміщення, де ПАТ «Укрреставрація» проводить ремонтні роботи і забарикадувалися там. Співробітники приватної охоронної фірми, яка надає послуги з охорони приміщення і майна в ньому, спробувала вивести цих активістів», – сказав він.

Михалко додав, що співробітники міліції, прибувши на виклик одного з керівників «Укрреставрації», зайшли в приміщення і перевірили документи.

На цей момент ведеться службова перевірка.

Як повідомлялося раніше, у ніч з 18 на 19 грудня невідомі атакували Гостинний двір, за чим мовчки спостерігала міліція.

18 грудня народний депутат Олександр Бригинець заявив, що представники підприємства «Укрреставрація» захопили територію Гостинного двору і намагаються заблокувати до нього вхід. 

Нагадаємо, що Київрада передала «Укрреставрації» в оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,02 гектара на Контрактовій площі, 4 - Гостинний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. 

Як відомо, 13 вересня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення, поданий заступником голови КМДА Михайлом Кучуком, про передачу 1,02 га землі на Контрактовій площі, 4 ПАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація»» для реконструкції будівлі Гостинного двору під торговельно-офісний центр з облашуванням гостьової парковки.

19 липня  Окружний адміністративний суд Києва відмовився припинити дію постанови Кабінету міністрів про виведення Гостинного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території.

А 3 серпня президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», яким схвалив дозвіл на приватизацію Гостинного двору. 

Від травня громадські активісти проводять  безстрокову акцію на захист Гостинного двору від забудови.

схожі новини