Новини 2012-12-28 20:33

Янукович визначив, чим займатиметься міністр Кабінету міністрів

Президент Віктор Янукович визначив повноваження міністра Кабінету міністрів. Відповідний указ від 28 грудня 2012 року розміщено на сайті глави держави.

Згідно документу, міністр Кабінету міністрів очолює Секретаріат Кабмніну.

Крім того, міністр буде зобов’язаний: вживати заходів щодо забезпечення Секретаріатом підготовки для розгляду Кабміном проектів нормативно-правових актів, інших документів, контролю за виконанням законів України, актів і доручень президента України, актів Кабінету міністрів, доручень прем`єр-міністра; організовувати роботу Секретаріату, подавати для схвалення прем`єр-міністру проект порядку денного засідання Кабміну.

Також міністр Кабінету міністрів особисто подає прем`єру на підпис прийняті урядом акти та для візування - схвалені проекти законів України, актів та доручень президента, а також копії прийнятих Верховною Радою законів, що надійшли на підпис президентові України і надіслані до Кабінету міністрів для вивчення і візування, проекти пропозицій Кабінету міністрів щодо застосування до таких законів президентом права вето, доповідає про виконання особистих доручень прем`єр-міністра України, подає на розгляд Кабінету міністрів України пропозиції з питань, що належать до його компетенції.

Міністр вносить на розгляд Кабінету міністрів плани організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації законів та організації виконання указів президента України, та подає пропозиції з інших питань, що належать до його компетенції.

До повноважень міністра також належить інформування уряду про результати моніторингу виконання рішень Кабінету міністрів, планів організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації законів України та організації виконання указів Президента України, а також доручень Президента України, прем`єр-міністра України тощо.

Крім того, міністр Кабміну вносить прем`єру пропозиції щодо призначення на посади першого заступника та заступників міністра; вносить Кабінету міністрів подання щодо затвердження структури та граничної чисельності працівників Секретаріату; затверджує в межах затвердженої структури та граничної чисельності працівників Секретаріату чисельність працівників структурних підрозділів Секретаріату, зокрема за поданням першого віце-прем`єр-міністра України та віце-прем`єр-міністрів України - працівників патронатних служб першого віце-прем`єр-міністра та віце-прем`єр-міністрів.

Також міністр Кабінету міністрів призначає на посади і звільняє з посад в установленому законодавством порядку за поданням керівника Апарату прем`єр-міністра України працівників Апарату, за поданням Першого віце-прем`єр-міністра України та віце-прем`єр-міністрів України - керівників і працівників патронатних служб першого віце-прем`єр-міністра України та віце-прем`єр-міністрів України, а також інших державних службовців і працівників Секретаріату (крім керівника Апарату прем`єр-міністра України).

Як відомо, 24 грудня було призначено новий уряд. Міністром Кабінету міністрів стала член Партії регіонів Олена Лукаш, віце-прем'єр-міністрами стали Юрій Бойко та Олександр Вілкул, а першим віце-прем'єром призначено колишнього голову Національного банку Сергія Арбузова.

схожі новини