Новини 2011-01-25 11:10

ЧАЕС застрахують у Ахметова. Іноземні страховики нібито бояться

Основним страхувальником по ризикам Чорнобильської атомної електростанції стане компанія «АСКА» Рината Ахметова. Страхова угода має бути укладена в квітні. Про це повідомляє «Дело».

Між тим, відзначає видання, зі страхування ЧАЕС виникли проблеми. Оскільки відповідальність по ризику «нанесення ядерної шкоди» відлякує іноземних перестрахувальників, без яких застрахувати об’єкт не вдасться. Про це виданню повідомив топ-менеджер страхової компанії з Ядерного страхового пулу України. За його словами, іноземців лякає не стільки страхова відповідальність, скільки саме слово «Чорнобиль», з якого на заході зробили страшилку.

«Вони настільки налякані тим, що відбулось на ЧАЕС понад двадцять років тому, що тепер одна тільки назва атомної станції вводить іноземців в ступор», - каже джерело.

Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за нанесення ядерної шкоди Чорнобильської АЕС введено з 1 січня 2011 року постановою уряду №1164 від 22 грудня 2010 року. Згідно документу, тариф по страхування складає 0,125% від страхової суми. Загальний ліміт відповідальності складає близько 1,2 млрд грн. Таким чином аби застрахувати ЧАЕС держава має заплатити 1,5 млн грн.

Разом з тим, загальний ліміт відповідальності настільки великий, що вітчизняні страхувальники не в змозі «втримати його в середині держави – їм треба перестрахувати його за кордоном», вказує видання.