Новини 17:26

Депутат Олійник, щоб зрозуміти Януковича, почав читати книжки про Гітлера

Народний депутат, голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства парламентського комітету з питань правосуддя, колишній член так званої "групи Порнова" Святослав Олійник проводить паралелі між керівництвом державою команди Віктора Януковича в Україні та нацистів в Німеччині.

Олійник зауважує, що "нацисти відверто сповідували доктрину сильної влади, яка пригнічує вільних людей на догоду великій масі, яка любить правителя". Про це він заявив в інтервю "Українській правді".

 

"Це ж відбувається у нас - є абстрактна маса прихильників Партії регіонів, а дії влади спрямовані на знищення ліберальної частини населення, підприємців і політиків", - заявляє Олійник і відмічає, що нинішні українські керівники теж часто говорять про "зміцнення вертикалі влади".

 

"Багато людей сьогодні задають собі таке питання: "У мене є майбутнє в цій країні чи ні?" Мені цікаво поставити одне питання будь-якому члену уряду чи адміністрації президента: "Де його діти?" Ми знаємо, що вони перебувають за кордоном. Тобто, вищі чиновники держави не бачать для своїх дітей майбутнього в країні, де вони керують", - стверджує він.

 

Намагаючись зрозуміти, що взагалі відбувається в країні, Олійник звернувся до філософа Еріха Фромма, який у 1941 році описував ситуацію дивовижної підтримки фашизму в Німеччині: це садо-мазохістські відносини, які є наслідком попередніх провалів.

 

"Відносини влади і частини суспільства в сьогоднішній України нагадують садо-мазохізм. Влада робить відверто негативні дії по відношенню до суспільства, вона підсилює тиск на вільну частину населення - а інша частина населення при цьому відчуває задоволення і підтримує таку владу", - відзначає Олійник.

 

"Різниця між Гітлером або Сталіним і Януковичем в тому, що перші двоє були ідеологами, вони були суб'єктами гри, а Янукович просто цього не розуміє", - заявив він.

 

"Зворотний бік садиста - манія і страх. Дивіться, як учений аналізує висловлювання Гітлера: "Як жінка, яка вважає за краще підкорятися сильному чоловікові, а не панувати над слабо-сильним, так само і маси люблять повелителя більше, ніж прохача, і внутрішньо їх набагато більше задовольняє доктрина, що не допускає ніякого суперника, ніж благодіяння ліберальної свободи. Часто вони не знають, що робити з цією свободою і відчувають себе покинутими. Вони не усвідомлюють ні нахабства, з якою їх духовно тероризують, ні образливого обмеження їхніх людських свобод, тому що їм ніколи не приходить в голову, як їх обманює ця доктрина ..." (уривок з книги Еріха Фромма "Втеча від свободи")", - додав Олійник.

 

Святослав Олійник прийшов у парламент за списком фракції БЮТ. У вересні 2010 року вийшов із фракції. Зараз є позафракційним.