Новини 2011-01-25 18:29

Губернатор Київщини підписав угоду про проведення у Вишгороді водно-моторної «Формули 1»

Світовий чемпіонат водно-моторної «Формули 1» відбудеться 30-31 липня 2011 року в місті Вишгороді Київської області. Відповідну угоду 25 січня підписали голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк і промоутер «Формули 1» на воді, віце-президент компанії Idea Marketing SA Лавінія Каваллеро.

За словами  Присяжнюка, «Формула 1» на воді - «захід незвичайний», такий, що має світове значення. В ньому візьмуть «участь не десятки тисяч, а сотні (тисяч) телеглядачів, оскільки цей захід транслюється майже на 100 країн світу і його аудиторія - близько 300 мільйонів».

 

Губернатор Київщини переконаний, що чемпіонат дозволить залучити спонсорів, які в майбутньому вкладатимуть інвестиції в розвиток Київської області.

 

Присяжнюк також розповів, що будуть побудовані трибуни для 50-70 тисяч глядачів. Утім можливих спонсорів губернатор відмовився називати, оскільки на сьогодні немає чітких домовленостей і підписаних документів, а є лише попередні розмови.

 

За словами Присяжнюка, «жодної копійки державних грошей на це виділено не буде», оскільки «всі заходи проводитимуться за рахунок меценатів, спонсорів.

 

Також губернатор Київської області висловив надію, що у випадку проведення чемпіонату «на високому рівні - він стане стабільним і традиційним».

 

У свою чергу Каваллеро висловила задоволення місцем проведення майбутнього чемпіонату.

 

«Ми дуже раді, що можемо провести змагання вперше в Київській області», - сказала промоутер «Формули 1» на воді.

 

Вона повідомила, що 24 січня відвідала місце проведення перегонів і, «незважаючи на те, що необхідно провести цілий ряд робіт, ми віримо, що захід буде успішно проведений». За словами, Каваллеро «перед нами шість місяців важкої праці, але той ентузіазм, який мені довелося побачити тут, дає мені повну впевненість, що «Формула 1» буде успішно проведена».

 

Нагадаємо, 21 грудня голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк заявив, що впродовж двох років в Іванківському районі Київської області з`явиться автотраса для проведення змагань «Формула-1».

 

Присяжнюк повідомив, що вже ухвалене рішення про виділення під цей проект близько 100 га землі. Загальний кошторис робіт - близько $1 мільярд. Водночас за словами віце-прем`єр-міністра - міністра інфраструктури Бориса Колесніков, будівництво траси «Формула-1» в Україні обійдеться в$ 200 мільйонів.