Новини 2013-02-12 16:56

Шевченківську премію з літератури отримав поет, який прославляв БАМ і Івана Мазепу

Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року стали поет Леонід Горлач, театральний режисер Дмитро Богомазов та художник Петро Печорний.

Письменник Леонід Горлач (Коваленко) отримав премію за книгу поезій «Знак розбитого ярма». У передмові до збірки літературний критик Михайло Слабошпицький, підсумовуючи творчий шлях письменника у літературі, зазначив: «Як на мене, то саме книжки Леоніда Горлача дають вдячний матеріал для спостереження про те, як послідовно усвідомлює поезія весь драматизм людського існування».

71-річний поет має в доробку приблизно п’ятдесят книг поезії, прози, публіцистики, критики, дитячих творів. Основний жанр ‑ поезія, серед якої шість романів у віршах про українську історію. 

Як повідомляє комітет з національної премії ім. Т. Шевченка, раніше Горлач був нагороджений медалями «За трудову доблесть» та «За будівництво Байкало-Амурської магістралі», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Грузинської РСР.  Також він був лауреатом Республіканських премій ім. М.Островського, І. Нечуя-Левицького, Міжнародних премій ім. Г.Сковороди, ім. В.Винниченка, Фундації д-ра М. Дем’яніва, Чернігівської обласної премії ім. М.Коцюбинського, премії журналу «Дніпро» ім. А.Малишка.

Зараз Леонід Горлач працює головним редактором газети столичного Чернігівського земляцтва.

Найвідомішим і найсучаснішим твором Горлача є роман у віршах «Руїна (або життя і трагедія Івана Мазепи)»(2004 р.)

Також  лауреатом Шевченківської премії став режисер-постановник Дмитро Богомазов за вистави «Гамлет» в  Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька; «Гості прийдуть опівночі»  у  Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра;  та «Щуролов» у  Київському театрі «Вільна сцена».

Художник Петро Печорний отримав відзнаку за серію декоративних тарелей за мотивами творів Тараса Шевченка.

Загалом, на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року до Комітету надійшло 41 подання.

Нагадаємо, в 2012 році Шевченківську премію з літератури отримали Петро Мідянка за збірку поезій «Луйтра в небо» і Володимир Рутківській за історичну трилогію для дітей «Джури» 2007-2010 років.

2011 року Шевченківську премію з літератури  отримав Василь Шкляр за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»), однак Шкляр відмовився від премії. 

схожі новини